Гучний корупційний скандал сколихнув Польщу. Спікер парламенту йде у відставку

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Марек Кухцінський переконаний, що все було законно з його боку.

Спікер парламенту Польщі Марек Кухцінський оголосив про рішення подати у відставку на тлі скандалу через використання державної авіації з особистою метою. Він запевнив, що не порушував законів країни. 

"Кількість рейсів, що викликають суперечки, продиктована великою кількістю зустрічей з мешканцями часто малих міст, які у мене були під час роботи, - пояснив спікер парламенту Польщі. - Я прийняв модель роботи спікера, яка працює не лише в Сеймі та у Варшаві, але працює і в країні, і за її межами. Однак, оскільки громадська думка негативно оцінює мою поведінку, я вирішив, що більше не можу виконувати цю функцію".

Як пише польське видання tvn24.pl, літаками подорожували не тільки члени родини спікера, але й депутати, міністри та інші високопосадовці. При цьому була придумана схема, щоб тримати в таємниці членів пасажирів до останнього моменту. Зокрема, подавалась інформація, що бортом користуватиметься Кухцінський і офіцер безпеки, але незадовго до вильоту дані оновлювались і там з’являлось більше пасажирів. Наприклад, літаком G550 16 лютого 2019 року міністр інфраструктури Анджей Адамчик летить зі спікером Сейму з Варшави до Жешува. Це не перший спільний політ Кухцінського та Адамчика. Цього дня Кухцінський відкрив сесію парламенту, потім вони вирушили на форум областей "Три моря" у столиці Підкарпаття. Увечері високопосадовець знову був у парламенті і очолював засідання. У суботу, 23 лютого 2019 року, у списку пасажирів CASA, окрім спікера Сейму, є депутати провладної партії Право і справедливість із Підкарпаття: Кристина Врублевська, Богдан Жоньца, Єжи Пауль та Войцех Бучак. Маршрут: Варшава - Жешув. У даних рейсу вказаний термін "надзвичайна ситуація", який дозволяє скоротити процедуру внесення іншої інформації. У списку пасажирів, спочатку доданих до запиту, було лише троє людей: подружжя Кухцінські та офіцер охорони. Канцелярія Сейму розпорядилася направити літак Gulfstream. Пасажирів додали в останню хвилину. 9 березня 2019 року Кухцінський летів із Жешува до Варшави на тому ж літаку. У повідомленні про політ спочатку згадуються дві людини (маршал та офіцер безпеки), але згодом вносяться зміни. За день до від'їзду канцелярія Сейму надсилає до армії список пасажирів, до складу якого входять депутати ПіС.

Також із Кухцінським подорожували його дружина, діти, сестра спікера. Журналісти встановили, що сестра спікера Беата Кухцінська подорожувала урядовим рейсом Gulfstream G550 з Жешува до Варшави 21 жовтня 2018 року. Літак мав злетіти близько 17. Він був у столиці за годину. У списку пасажирів цього рейсу - спікер Сейму, офіцер безпеки, Беата Кухцінська. Відповідно до інформації, розміщеної у профілі жінки, у лютому 2018 року вона почала працювати в компанії PFR Nieruchomości, яка є дочірнею структурою Польського фонду розвитку, завданням якого є "підтримка економічного розвитку країни та покращення якості життя поляків". Як повідомляв тижневик Polityka у квітні цього року, Беата повернулася до Польщі після 35 років перебування за кордоном. Вона працювала архітектором в Австралії. У компанії PFR Nieruchomości вона є головним консультантом стратегічних проєктів в офісі з реалізації інвестицій. Відповідає, серед іншого, за спорудження великого житлового комплексу на околицях Варшави в рамках програми Flat Plus. Проект Nowe Jeziorki охоплює 15 га, де зведуть 2,7 тисячі квартир. Вона відмовилася відповідати на запитання, в якій якості та на яких принципах вона літала урядовим літаком. Вона попросила більше не дзвонити їй з приводу цього чи будь-якого іншого питання.

Залиште свій коментар

Вибір редакції