Гучний проект ХХ століття: як Євротунель поєднав Великобританію з материком. Інфографіка

22 роки тому відбулося урочисте відкриття тунелю під Ла-Маншем.

22 роки тому, 6 травня, відбулося урочисте відкриття тунелю під Ла-Маншем. Споруда нарешті з'єднала континентальну Європу з Великобританією. Певний час також Євротунель був найдовшим тунелем у світі. У будівництві взяли участь Великобританія та Франція.

Ідея будівництва тунелю з'явилася ще 1750 року. Тоді було розроблено кілька проектів, які так і залишилися на паперах. Будівництву постійно заважали війни або не вистачало фінансування. Ідея створення тунелю знову відродилася після Другої світової війни, однак остаточно договір про будівництво Євротунелю Великобританія та Франція підписали та ратифікували у 1987 році.

Країнам знадобилося 7 років, аби побудувати одну з найбільших будівель минулого століття. Над проектом працювало 13 тисяч робітників та інженерів. Тунель рили з обох боків, однак темп просування Великобританії був швидшим.

Держави розробили лазерну систему дистанційного зондування, аби обидві країни зустрілися в одному місці. Сторони зустрілися в призначеній точці 1 грудня 1990 року на глибині 40 м від дна протоки. Похибка склала лише 358 мм по горизонталі та 58 мм по вертикалі. Англійці проробили 84 км тунелю, а французи — 69 км.

Зазначимо, країни-учасниці видалили 8 мільйонів кубометрів породи під час будівництва тунелю. Кожна сторона по-різному розпорядилася своєю частиною. Франція змішала землю з водою і отриману пульпу вивезла назад до моря. Своєю чергою, англійці утворили з цієї породи штучний мис Шекспіра площею 360 тисяч квадратних метрів. Сьогодні там розміщується парк.

Урочисто Євротунель відкрили 6 травня 1994 року лідери держав-учасниць — королева Великобританії Єлизавета II і президент Франції Франсуа Міттеран. Відтоді з Лондона до Парижа можна доїхати всього за 2 години 35 хвилин.

Детальніше про одну з найважливіших споруд ХХ століття можна дізнатися з інфографіки, яку підготувала редакція ТСН.ua.

Євротунель

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: