Гучний провал німецької поліції: у Саксонії втратили головного підозрюваного в підготовці терактів

Чоловік діяв від імені "Ісламської держави".

У Німеччині правоохоронці змогли запобігти теракту, але втратили його організатора. Підозрюваний у зв'язках з ІДІЛ сирієць Джабер аль-Бакр, який хотів підірвати берлінський аеропорт, після затримання вкоротив собі віку в тюремній камері, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Аль-Бакра здали поліції сирійські біженці із міста Лейпциг. Там на центральному вокзалі підозрюваний побачив земляків і попросився переночувати. Уже вдома господар випадково побачив в інтернеті оголошення про розшук. Він покликав сусідів, разом вони зв'язали гостя кабелями і подзвонили в поліцію. Тільки там їх погану німецьку не зрозуміли і повісили трубку. Тож сирієць сфотографував розшукуваного на телефон і сам поїхав у поліцію. "Я не хочу, щоби в цій країні сталося щось лихе. Ніхто не приймав сирійців так щедро, як ця країна. Ми поважаємо Німеччину, її людей, її владу і закони. І не хочемо, щоби тут сталося щось погане", - пояснив цей чоловік.

ВідеоПідозрюваний у зв’язках з ісламістами сирієць повісився в німецькій в’язниці

Вночі підозрюваний повісився на ґратах тюремної камери за допомогою власної футболки. Відтак роботу правоохоронців тепер називають у суспільстві не інакше, як провалом. Керівництво в'язниці та влада Саксонії виправдовуються, що діяли по правилам. А в тому, що затриманий оголосив сухе голодування, порпався в розетках та вирвав зі стелі лампу – загрози суїциду не побачили. "Із затриманим були проведені розмови, щоби зрозуміти особливості його характеру. Також атестація психолога не виявили жодного ризику суїциду. Згодом це підтвердила і команда виправної колонії", - пояснив міністр юстиції Саксонії Себастян Гемко.

Політичний Берлін шокований. Втрату ймовірного організатора теракту та важливого інформатора оцінюють як скандал і фіаско правохоронців. Чи мав зловмисник спільників і чи готують вони наступні теракти – питання так і залишилися відкритими.

Кореспондент ТСН Наталія Фібріг

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: