Гуманітарна криза в Іраку

Майже третина всього населення Іраку потребує надзвичайної допомоги. Майже 8 мільйонів чоловік не забезпечені питною водою і продовольством.

Гуманітарна криза в Іраку
Lenta.ru
Населення все більше страждає від хвороб і поганого харчування.
Майже третина всього населення Іраку потребує надзвичайної допомоги, стверджує британська гуманітарна організація Oxfam і Координаційний комітет іракських неурядових організацій.

У доповіді йдеться, що уряд не може забезпечити майже 8 мільйонів чоловік питною водою і продовольством, надати їм дах над головою і гарантувати дотримання елементарних санітарних норм. Безперервне насильство ставить на другий план гуманітарну кризу. Загалом, ситуація в цій сфері з часу початку вторгнення в 2003 році істотно погіршилася.

Крім того, через бойові дії, напади бойовиків та інші акти насильства 4 мільйони іракців були змушені залишити свої домівки. Понад 2 мільйонів є переселеними особами на території своєї країни, а інші 2 мільйони є біженцями у сусідніх державах.

В Йорданії пройшла міжнародна конференція щодо Іраку, учасники якої пообіцяли допомогти біженцям.

Oxfam в Іраку не працює з 2003 року з міркувань безпеки, і їхня доповідь базується на даних, зібраних іракськими неурядовими організаціями. Як стверджує канал BBC, документ є тривожним сигналом.

Під час дослідження було підтверджено, що найсуттєвіша проблема, з якою стикаються сьогодні іракці, - це озброєний конфлікт, але "населення все більше страждає від хвороб і поганого харчування".

Автори стверджують, що 70% з 26,5-мільйонного населення країни не мають нормального доступу до джерел чистої води, тоді як до початку вторгнення ця цифра складала 50%. І лише 20% іракців живуть в умовах, відповідних до санітарним норм. Майже 30% всіх дітей недоїдають; цей показник набагато гірший, ніж чотири роки тому. Близько 15% іракців регулярно відмовляють собі в їжі, оскільки не мають на неї достатньо засобів.

Ще гірше ситуація йде з навчанням: за даними доповіді, 92% іракських дітей стикаються з проблемами в цій області. "Базові послуги, яких країна позбулася в результаті довгих років війни і санкцій, не відповідають потребам іракців, - говорить директор міжнародного крила Oxfam Джеремі Хоббс. - Мільйони іракців вимушені бігти від насильства або в інші райони Іраку, або за кордон. Багато хто з них живе за межею бідності".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: