Гургенідзе: Кавказ не Косово

Грузія звернулася до країн Європи і США з проханням, щоб рішення про незалежність Косово не мало впливу на ситуацію на Кавказі.

В інтерв'ю Financial Times голова грузинського МЗС Ладо Гургенідзе висловив сподівання, що "наші друзі і прихильники на Заході займуть тверду позицію" про непридатність справи Косово, яка, на думку міністра, є "унікальним випадком", до Грузії.

Гургенідзе вважає, що, якщо США і більшість держав - членів Європейського союзу визнають незалежність Косово, то Росія, яка виступає за неподільність Сербії, може прийняти відповідні заходи і визнати незалежність Абхазії і Південної Осетії.

Глава грузинського МЗС, пише далі газета, знайшов підтримку у єврокомісара Беніти Ферреро-Вальднер. За її словами, Росія повинна зрозуміти, що прецедент Косово не розповсюджується на кавказький регіон.

Проте в цілому в ЄС сумніваються, що в Москві підуть на визнання республік, які самі себе проголошують.

Як повідомлялося раніше, минулого року, після референдуму в Чорногорії, результатом якого стала незалежність цієї країни, влада Абхазії, Південної Осетії і Придністров'я - провели у себе аналогічні референдуми, вимагаючи визнання їхніх результатів.

Випадок з Косово також розглядається у вказаних республіках як можливість легітимно добитися незалежності.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: