Гвінея-Бісау готова надати Каддафі політичний притулок

Гвінея-Бісау готова прийняти лівійського лідера Муаммара Каддафі "з розпростертими обіймами", якщо той захоче отримати там притулок.

Гвінея-Бісау готова прийняти лівійському лідеру Муаммару Каддафі політичний притулок, якщо він цього захоче.

Про це заявив прем'єр-міністр країни Карлуш Гомеш Жуніор.

За його словами, в Гвінеї-Бісау будуть раді бачити Каддафі і готові забезпечити його безпеку.

Відповідаючи на питання про міжнародний ордер на арешт лівійського лідера, Гомеш Жуніор нагадав, що Гвінея-Бісау не ратифікувала Римський статут, що засновує Міжнародний кримінальний суд, тому не надає ордеру значення.

Нестабільна в політичному і військовому відношенні Гвінея-Бісау мала тісні зв'язки з режимом Каддафі. Лівія інвестувала в готельний бізнес та сільське господарство країни, а також постачала військову форму для її армії.

Гвінея-Бісау приєдналася до невеликої групи країн, в яких може сховатися Каддафі. Серед них також Нігер, Буркіна-Фасо і Венесуела. Чутки про те, що він знаходиться в Нігері, Каддафі сам спростував у розмові з одним із близькосхідних телеканалів. Буркіна-Фасо, в свою чергу, категорично заперечує, що лівійський лідер або хтось із його наближених ховається на її території. Точних відомостей про те, де саме ховається Каддафі і покинув він Лівію після захоплення столиці повстанцями, поки немає.

Нагадаємо, ще в липні Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Каддафі, його сина і глави розвідки. Їм інкримінують злочини проти людяності, в тому числі вбивства та незаконне переслідування.

Муаммар Каддафі був оголошений поза законом після того, як в Лівії почалася громадянська війна. В результаті спільних дій повстанців та сил НАТО, які виступили на їхньому боці, революціонери захопили столицю країни Тріполі, а Каддафі зник в невідомому напрямку.

Де саме він перебуває зараз, достеменно невідомо. Цього тижня Каддафі зателефонував на телебачення Сирії і зробив заяву про те, що він досі в Лівії і готовий розбити повстанців.

За "голову" Каддафі оголошено велику винагороду - 1,6 млн доларів. З чуток, він може бути в Тріполі, Сирті, розташованому на північний схід від Тріполі місті Бані Валід, або десь за кордоном.

Читайте також:

У Лівії створили спецпідрозділ для полювання на Каддафі

Лівійські повстанці вирішили розстріляти Каддафі

Жертвами війни в Лівії стали більше 50 тисяч людей

Який Каддафі вдома: грається з онуками і влаштовує сімейні обіди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: