Гюль поки що не президент

Перший тур виборів президента у Туреччині, що відбувся у парламенті країни, не виявив переможця.

Гюль поки що не президент
Глава МЗС Абдуллах Гюль під час голосування.
Перший тур президентських виборів у Туреччині, що відбувся в понеділок у парламенті країни, не виявив переможця – жоден з трьох кандидатів у президенти не набрав конституційної більшості або 367 голосів в 550-місцевому меджлісі.

За пост президента борються глава МЗС Абдуллах Гюль, який представляє проісламську Партію справедливості та розвитку (ПСР), представник ультраправої Партії націоналістичного руху (ПНД) Сабахаттін Чакмакоглу і депутат від Демократичної лівої партії (ДЛП) Тайфун Ічлі.

Основним претендентом на вищий державний пост в Туреччині є Гюль. Вибрати його новим главою держави, як очікується, вдасться в третьому турі виборів, який пройде 28 серпня. Тоді для перемоги достатньо проста більшість - 276 голосів.

ПСР, яку представляє глава МЗС, має в меджлісі 341 мандат. Проте до цього в турецькому парламенті 24 серпня пройде другий тур голосування, для перемоги в якому, згідно конституції, також потрібна конституційна більшість.

Основна опозиційна народно-республіканська партія (НРП) бойкотувала президентські вибори, як і голосування по виборах глави держави, що відбулися 27 квітня, і опротестувала в Конституційному суді.

Вища судова інстанція Туреччини визнала голосування недійсним через відсутність кворуму, що привело до політичної кризи. Услід за цим Гюль, єдиний претендент на президентський пост, зняв свою кандидатуру, і в країні були оголошені дострокові вибори, які відбулися 22 липня.

Перемогу на них отримала партія Таїпа Ердогана, набравши 46,6% голосів виборців.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: