Гюль все ще не президент

Глава МЗС Туреччини Абдуллах Гюль не набрав необхідних голосів для перемоги в другому турі президентських виборів

Кандидат від правлячої в Туреччині проісламської Партії справедливості і розвитку (ПСР), глава МЗС Абдуллах Гюль не набрав необхідних голосів для перемоги в другому турі президентських виборів, що відбувся в парламенті країни у п'ятницю, повідомляє місцеве телебачення.

Абдуллах Гюль
Архів
Абдуллах Гюль
Для перемоги в другому турі кандидату було необхідно одержати конституційну більшість (367 голосів) в 550-місцевому меджлісі.

Абдуллах Гюль є основним з трьох кандидатів на президентський пост, який поки посідає Ахмет Недждет Сезер.

У першому турі виборів, що відбувся 20 серпня, Гюль також не зумів набрати конституційну більшість .

Вибрати главу МЗС новим президентом Туреччини, як очікується, вдасться тільки в третьому турі президентських виборів, наміченому на 28 серпня. Тоді для перемоги потрібна проста більшість або 276 голосів. ПСР, яку очолює прем'єр Тайіп Ердоган, має в парламенті 341 мандат.

Напередодні голосування Ердоган призвав керівництво впливової в країні армії не втручатися в політику.

"Давайте не вмішувати в політику турецькі збройні сили. Якщо ми це робитимемо, то тоді навіщо потрібні ми (політики)?" - сказав Ердоган в ефірі телекомпанії Kanal D минулого вівторка.

Керівництво турецької армії, яка тричі скоювала перевороти в країні за останні півстоліття (1961, 1971 і 1980 роки), неодноразово виражало побоювання, що Гюль або інший представник проісламістів у разі обрання президентом Туреччини може зробити конкретні кроки для перетворення зі світської в теократичну державу і обіцяло не допустити цього.

Гюль і Ердоган такі побоювання відкидають.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: