Гюль затвердив уряд Ердогана

Новий президент Туреччини Абдуллах Гюль схвалив представлений йому на затвердження склад уряду під керівництвом Тайїпа Ердогана.

Абдуллах Гюль, Тайїп Ердоган і нові міністри Туреччини
news.yahoo.com
Абдуллах Гюль, Тайїп Ердоган і нові міністри Туреччини
Новий президент Туреччини Абдуллах Гюль у середу, 29 серпня, схвалив представлений йому на затвердження склад уряду, який очолює прем'єр і лідер правлячої проісламської Партії справедливості і розвитку (ПСР) Тайїп Ердоган.

Гюль був обраний президентом 28 серпня в третьому турі президентських виборів, одержавши 339 голосів у 550-місцевому меджлісі. Того ж дня він приніс присягу і приступив до виконання обов'язків глави держави.

„Ми продовжимо шлях із новими силами й кадрами, які здатні вирішувати задачі, що стоять перед країною," - повідомив журналістам Ердоган після зустрічі з президентом.

За його словами, новий уряд Туреччини складається з 24 міністрів, не рахуючи прем'єра. У ньому три віце-прем'єри, які одночасно посідають посади державних міністрів.

Абдуллах Гюль, Тайїп Ердоган і нові міністри Туреччини
news.yahoo.com
Нові міністри аплодують президенту Абдуллі Гюлю
На одну з ключових посад у новому кабінеті - міністра закордонних справ, яку раніше займав Гюль, призначений Алі Бабаджан. Він одночасно збереже за собою пост головного парламентера Туреччини з Євросоюзом про вступ країни в ЄС як повноправного члена, сказав Ердоган.

Посади віце-прем'єрів у новому турецькому кабінеті зайняли: Джеміль Чичек, міністр юстиції в минулому уряді, Хаяті Язиджі та Назим Екрем.

Міністром юстиції призначений Мехмет Алі Шахін, міністром оборони - Веджді Генюль, главою МВС - Бешир Аталай, фінансів - Кемаль Унакітан, енергетики - Хільмі Гюлер, транспорту і зв'язку - Біналі Йілдирим. Всі вони входили до складу минулого уряду Туреччини.

Сформувати кабінет Ердогану було доручено у зв'язку з перемогою очолюваної ним партії на дострокових парламентських виборах, що пройшли 22 липня в Туреччині. Вона набрала 46,6% голосів виборців і одержала більшість місць в 550-місцевому меджлісі (341).

Абдуллах Гюль у Меджлісі
news.yahoo.com
Абдуллах Гюль у Меджлісі
Після затвердження складу уряду йому необхідно одержати вотум довіри в парламенті або заручитися підтримкою не менше 276 депутатів.

Отримання вотуму довіри урядом Ердогана спостерігачі називають чисто технічним питанням, оскільки правляча партія має в законодавчих зборах 340 мандатів.

Голосування з винесення вотуму довіри в парламенті відбудеться 5 вересня, повідомив Ердоган.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: