Гюлен пообіцяв понести найтяжче покарання у Туреччині у разі доведення його вини

Опозиційний проповідник закликав створити міжнародну комісію для розслідування перевороту у Туреччині.

Мусульманський проповідник Фетхуллах Гюлен, якого турецька влада звинувачує у спробі військового перевороту 16 липня, пообіцяв повернутися із США до Туреччини у разі доведення його вини.

Про це він написав у статті для французького видання Le Monde.

Гюлен зазначив, що він і десятки тисяч людей, яких звинувачують у заколоті, хотіли б очистити свою репутацію, але, на його думку, чесного суду у Туреччині зараз бути не може, оскільки судді підпорядковані правлячій силі.

"З цього приводу я звертаюся до турецького уряду і обіцяю повне сприяння за умови створення незалежної міжнародної комісії для розгляду справи щодо перевороту. Якщо навіть одна десята частина звинувачень, висунутих проти мене, підтвердиться, я обіцяю повернутися до Туреччини і понести найтяжче покарання" - написав проповідник.

Нагадаємо, в ніч на 16 липня група заколотників в Туреччині спробувала здійснити переворот. Основними місцями протистояння стали Анкара і Стамбул. Бунтівники вивели на вулиці військову техніку і атакували ключові військові об'єкти. На ранок путч був пригнічений.

В результаті 246 осіб загинули, ще понад 2,1 тисячі отримали поранення. В організації спроби перевороту Анкара звинуватила опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, який живе в США. Туреччина наполягає на його екстрадиції, Гюлен свою провину заперечує. У Туреччині закрили більше двох тисяч організацій, пов'язаних з Гюленом.

Хто такий Гюлен і чому його називають організатором держперевороту в Туреччині

У сьогоднішньому заколоті влада обвинувачує надзвичайно впливового в ісламському світі активіста Фетхуллу Гюлена. Колись він був кращим другом Ердогана, навіть підтримував тоді ще молодого політика. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: