Гюлен пообіцяв понести найтяжче покарання у Туреччині у разі доведення його вини

Опозиційний проповідник закликав створити міжнародну комісію для розслідування перевороту у Туреччині.

Мусульманський проповідник Фетхуллах Гюлен, якого турецька влада звинувачує у спробі військового перевороту 16 липня, пообіцяв повернутися із США до Туреччини у разі доведення його вини.

Про це він написав у статті для французького видання Le Monde.

Гюлен зазначив, що він і десятки тисяч людей, яких звинувачують у заколоті, хотіли б очистити свою репутацію, але, на його думку, чесного суду у Туреччині зараз бути не може, оскільки судді підпорядковані правлячій силі.

"З цього приводу я звертаюся до турецького уряду і обіцяю повне сприяння за умови створення незалежної міжнародної комісії для розгляду справи щодо перевороту. Якщо навіть одна десята частина звинувачень, висунутих проти мене, підтвердиться, я обіцяю повернутися до Туреччини і понести найтяжче покарання" - написав проповідник.

Нагадаємо, в ніч на 16 липня група заколотників в Туреччині спробувала здійснити переворот. Основними місцями протистояння стали Анкара і Стамбул. Бунтівники вивели на вулиці військову техніку і атакували ключові військові об'єкти. На ранок путч був пригнічений.

В результаті 246 осіб загинули, ще понад 2,1 тисячі отримали поранення. В організації спроби перевороту Анкара звинуватила опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, який живе в США. Туреччина наполягає на його екстрадиції, Гюлен свою провину заперечує. У Туреччині закрили більше двох тисяч організацій, пов'язаних з Гюленом.

ВідеоХто такий Гюлен і чому його називають організатором держперевороту в Туреччині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: