"Х*й в полоні у ФСБ!" став культурною акцією року в Росії "завдяки" Хрущову

У Мінкультури РФ виправдовуються, що вручили держпремію за непристойну акцію: "ми б не хотіли, щоб було, як за Хрущова".

Міністерство культури РФ відповіло на критику Громадської палати Росії з приводу присудження державної премії "Інновація" радикальній арт-групі "Війна" за акцію з непристойною назвою "Х*й в полоні у ФСБ!".

У відомстві пояснили, що Мінкультури не є цензурним органом, який забороняє професійному журі висловлювати свою точку зору.

"Ми б не хотіли повторювати сумний досвід відносин влади і сучасного мистецтва, яким був відзначений період правління Микити Хрущова", - заявили у Мінкультури.

При цьому чиновники підкреслили, що з моменту висунення арт-групи на премію виступали проти цього проекту, оцінюючи його як провокаційний, хуліганський, огидний з художньої і моральної точки зору.

Але, уточнили у міністерстві, ніхто з представників відомства не увійшов до складу експертної ради та журі премії, а бюджетні кошти на саму премію не виділялися.

"Якщо арт-група "Війна" порушила закон, здійснивши даний проект, то цими питаннями повинні займатися правоохоронні органи, а не Міністерство культури", - наголосило відомство.

Напередодні Громадської палати Росії заявила, що Мінкультури слід було вийти зі складу засновників ще на етапі номінування скандальної роботи, однак цього не сталося.

"Розцінюємо таку позицію Міністерства культури Росії та особисто міністра як неадекватну і непрофесійну для органу державної влади", - зазначили представники палати.

10 квітня "Війна" виграла премію VI Всеросійського конкурсу в області сучасного візуального мистецтва за акцію, проведену на Ливарному мосту в Санкт-Петербурзі.

Тоді арт-група зобразила на прольоті мосту чоловічий статевий орган розміром 65 на 27 метрів. Коли міст розвели, фалос завдовжки 65 і завширшки 27 метрів опинився просто навпроти Управління ФСБ Петербурга, яке розташоване на Літейному проспекті.

Пожежники і комунальні служби Петербурга 2 дні безуспішно намагалися змити малюнок.

Читайте також:

За акцію "Х*й в полоні у ФСБ" арт-групу нагородили держпремією "Інновація"

Навпроти будівлі ФСБ в Петербурзі "підняли" 65-метровий фалос

ФСБ може перекрити в Росії Інтернет за кілька хвилин

Студентки Московського університету оголилися для Путіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: