Хай уже олігарх - аби не чиновник

Росіяни толерантніше ставляться до олігархів, ніж до урядовців.

Через 15 років після початку ринкових реформ росіяни спокійніше ставляться до олігархів. Високі доходи російських бізнесменів дратують лише 19% громадян, свідчать опубліковані у вівторок дані дослідження Левада-центру.

Кожен десятий з опитаних ставиться до олігархів із повагою, 13% - із цікавістю, 19% - із роздратуванням, 5% - із презирством, 3% - з ненавистю, а 44% не відчуває до них жодних емоцій.

Трохи більше незадоволення викликають високі зарплати урядовців і витрати на утримання депутатів. Про це заявили 55% респондентів.

При цьому громадяни РФ назвали тих, кого вони вважають найзаможнішими. Перша п'ятірка виглядає таким чином: Роман Абрамович, Борис Березовський, Анатолій Чубайс, Михайло Ходорковський і Володимир Гусинський.

Тим часом у листопаді Forbes опублікував абсолютно інший рейтинг: Роман Абрамович, Михаїл Фрідман (Альфа-груп, ТНК-ВР), Володимир Лисин (Новоліпецкий металургійний комбінат), Олег Деріпаска (Базовий елемент, Російський алюміній) і Віктор Вексельберг (Ренова, ТНК-ВР).

На днях журнал "Фінанс" побачив у списку найбагатших людей дещо інші дані: Олег Деріпаска, Роман Абрамович, Михаїл Прохоров (Норільській нікель, Полюс-золото), Володимир Потанін, Володимир Лисин.

Очевидно, на слуху у публіки залишаються імена тих бізнесменів, що засвітилися завдяки політичним скандалам. При цьому справжні багатії живуть відповідно до принципу: "Великі гроші люблять тишу".

Авторство цієї фрази ЗМІ приписують Абрамовичу. Якщо це так, значить, він зрадив власним правилам, ставши публічною людиною завдяки покупці футбольного клубу "Челсі".

У загальносвітовому списку мільярдерів Абрамович посідає, за одними даними, 16-е, за іншими - 21-е місце.

За даними "Фінанс", сукупний статок десяти найзаможніших людей Росії за минулий рік збільшився на 53% і досягнув 145 мільярдів доларів.

Опубліковані рейтинги свідчать, що казати про те, що Росія "злізла з нафтової голки" поки передчасно. Найбагатші люди країни роблять гроші на експорті енергоносіїв і металів.

Нагадаємо, раніше президент Росії Володимир Путін заявляв, що серед кандидатів у Держдуму є люди, охочі реставрувати олігархічний режим.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: