Хакери вкрали у Google парольний механізм

У число сервісів, порушених зломом, входять веб-пошта та сервіси компанії для корпоративних клієнтів.

У ході злому комп'ютерних систем Google в грудні 2009 року хакерам вдалося роздобути парольну систему Gaia, контролюючу доступ мільйонів користувачів до майже всіх веб-сервісів компанії. Про це заявило джерело, знайоме з ходом внутрішнього розслідування.

У число сервісів, порушених зломом, входять веб-пошта та сервіси компанії для корпоративних клієнтів. Тим часом хакерам не вдалося викрасти самі паролі. Крім того, незабаром після злому компанія внесла значні зміни в систему безпеки.

Google досі використовує Gaia (тепер вона називається Single Sign-On), однак компанія додала шифрування для веб-пошти Gmail і посилила безпеку передачі даних між сервісами. Тим не менше, як пише The New York Times, залишається можливість того, що хакери, вивчивши Gaia, знайдуть у ній вразливість і скористаються нею.

Сам злом розпочався з повідомлення, відправленого співробітнику Google через програму Microsoft Messenger. Натиснувши на посилання, співробітник зайшов на заражений сайт і мимоволі надав зловмисникам доступ до свого комп'ютера, а потім і до комп'ютерів розробників в штаб-квартирі компанії. Хакерам вдалося отримати контроль над сховищем розробок відповідного відділу.

Співробітники Google публічно повідомили про злом і крадіжку інтелектуальної власності в січні, однак не уточнювали, до чого саме отримали доступ хакери. У Google лише відзначили, що зловмисники були з Китаю і пригрозили покинути китайський ринок. Пізніше Google переспрямував китайський трафік своєї пошукової системи в Гонконг і прибрав всю цензуру з пошукової видачі.

Читайте також:

Китайська влада відмовилася йти на поступки Google

Google полегшить читання новин на екранах телевізорів та планшетника

Трьох менеджерів Google засудили за відео з підлітком-дауном

Проти Google розпочате антимонопольне розслідування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: