Хакери зайнялися продажем підробленого "Таміфлю"

Російські кіберзлочинці заробляють мільйони фунтів стерлінгів, продаючи контрафактні препарати "Таміфлю".

Хакери з Росії активно займаються продажем підроблених лікарських препаратів "Таміфлю", що застосовуються проти грипу, говориться в дослідженні, опублікованому 16 листопада на сайті британської антивірусної компанії "Софос".

Як наголошується в повідомленні компанії, "російські кіберзлочинці заробляють мільйони фунтів стерлінгів, продаючи контрафактні препарати "Таміфлю".

Представники "Софос" рішуче попереджають користувачів мережі Інтернет проявляти обережність при придбанні препаратів "Таміфлю" в інтернет-магазинах.

За їхніми словами, через епідемію свинячого грипу, через який померли більше 6,5 тис. людей в усьому світі, зростає число користувачів Інтернету, які купують підроблені лікарські засоби.

Як заявили представники "Софос", користувачі мережі Інтернет заходять на сайти інтернет-аптек, такі як Canadian Pharmacy, де їм продають підроблені препарати. У підсумку, хакери не тільки заробляють великі гроші, але й отримують доступ до засекречених персональних даних покупців, які можуть бути використані для здійснення різних кіберзлочинів.

У дослідженні наголошується, що "кібер-пірати" створили підпільну мережу "Партнерка", що одержує доходи від продажу препаратів "Таміфлю". "Партнерка" працює всередині організованої кримінальної мережі разом з компаніями, які керують Інтернет-аптеками. Ця мережа спрямовує користувачів на інші веб-сайти, що спеціалізуються на продажу підроблених препаратів, і отримує свою частину прибутку.

Багато хто з цих фармацевтичних сайтів носять однакову назву Canadian Pharmacy. Ця назва придумана для того, щоб викликати довіру у інтернет-користувачів.

Цього року компанія "Софос" перехопила сотні мільйонів рекламних спам-повідомлень і фальшивих фармацевтичних сайтів, що просуваються філіями "Партнерки".

Цілодобово тисячі філій використовують протизаконні методи, наприклад, поширюють спам, без згоди користувачів виводять рекламні повідомлення, завантажують сайти, присвячені рекламованої продукції, щоб направити на сайти своїх партнерів якомога більше користувачів.

Інтернет користувачі зі США, Німеччини, Великобританії, Канади та Франції купують у Canadian Pharmacy підроблені препарати "Таміфлю" та інші лікарські засоби. Тим самим, вони несвідомо сприяють розвитку кримінального бізнесу.

У результаті дослідження "Софос" стало відомо, що в російській мережі "Главмед" кожен кіберзлочинець може щодня заробляти в середньому 16 тисяч доларів за рахунок просування фармацевтичних сайтів.

Нагадаємо, станом на 13 листопада в Україні було використано 67,1 тисяч упаковок препарату "Таміфлю". Найбільше ліків від свинячого грипу використали у західних областях - Львівській, Чернівецькій, Івано-Франківській і Тернопільській.

Водночас представництва Міністерства охорони здоров’я на місцях заявляють, що не отримували заявленої МОЗ кількості препарату. Найбільша різниця у даних зафіксована у Львівській області.

Так, за даними МОЗ, регіон отримав понад 141 тисячу доз препарату, водночас в обласному управлінні охорони здоров'я повідомили, що до Львівської області надійшло лише 25 тисяч упаковок. Якщо переводити різницю у реальні гроші (360 грн за пачку "Таміфлю"), то виходить 41,7 млн грн.

Читайте також:

У Львівській області на "Таміфлю" "відмили" майже 42 мільйони

Влітку Україні пропонували "Таміфлю" вдвічі дешевше

Посадовець оптом продав безкоштовні маски для малозабезпечених

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: