Хакери зламали офшорний банк на острові Мен. Масштаб викрадених даних порівнюють з "панамським архівом"

Хакери зламали офшорний банк на острові Мен. Масштаб викрадених даних порівнюють з "панамським архівом"

Фото: pixabay.com

Йдеться про дані і рахунки близько 3800 компаній, фондів і фізичних осіб.

Хакери зламали офшорний Cayman National Bank, розташований на острові Мен.

Інформацію про це банк офіційно підтвердив на своєму сайті.

В установі не повідомляють про масштаб викрадених даних, але, за даними UnicornRiot, обсяг витоку можна порівняти з “панамським архівом”. Йдеться про дані і рахунки близько 3800 компаній, фондів і фізичних осіб.

Викрадені клієнтські рахунки зареєстровані на острові Мен, на Кіпрі, у Великій Британії, на Кайманових островах, на Британських Віргінських островах, на Сейшельських островах, у США, у Белізі та Ірландії.

Відповідальність за кібератаку взяв хакер Фінеас Фішер. Свої дії він назвав політично мотивованими і закликав до боротьби з “нерівністю і капіталізмом”, повідомляє Vice.

Фішера пов'язують з хакерським угрупованням Anonymous, яка діє з 2003 року. Раніше він брав на себе відповідальність за  злам британсько-німецького виробника систем відеоспостереження Gamma Group і італійської Hacking Team, яка випускає програмне забезпечення для злому на замовлення поліції і спецслужб. Під час спроби військового перевороту у Туреччині Фішер заявив про злом комп'ютерів керівної партії країни.

PanamaPapers

Нагадаємо, раніше Міжнародний консорціум журналістських розслідувань опублікував масштабне розслідування про офшори сотень світових політиків, бізнесменів, спортсменів та діячів культури. Воно отримало назву "Панамський архів".

Загальний обсяг даних налічував 11,5 млн документів (2,6 терабайта інформації) і охоплював період від 1977 до 2015 року. У них містилися відомості про офшорні схеми, до яких можуть бути причетними 12 колишніх і чинних глав держав, серед яких екс-президенти Єгипту Хосні Мубарка та Лівії Муаммар Каддафі, президент Сирії Башар Асад, екс-прем'єр Ісландії Сігмундур Давид Гуннлейгссон, президент РФ Володимир Путін, п'ятий президент України Петро Порошенко, а також мексиканські наркобарони, члени британської палати лордів, зірки світового футболу і Голлівуду.

За даними організації WikiLeaks, публікацію "Панамських документів" фінансувало Агентство з міжнародного розвитку США і Фонд Сороса. 

Скандал із документами панамської компанії Моссак Фонсека отримав новий виток

Скандал із документами панамської компанії Моссак Фонсека отримав новий виток

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація