ХАМАС амністував полонених

Палестинський рух ХАМАС амністував усіх полонених представників переможеного руху ФАТХ. Аббас призначив нового прем'єра й готує дочасні вибори.

ХАМАС у кабінеті Махмуда Аббаса (Фото: Reuters)
ХАМАС змилувався над полоненими противниками (Фото: Reuters)

Палестинський рух ХАМАС, що захопив владу в секторі Ґаза, амністував усіх полонених представників переможеного руху ФАТХ, включно з командирами пропрезидентських силових структур, сказав прес-секретар ісламістів Абу Убейда. 

За тиждень боїв у секторі Ґаза, що завершилися розгромом ФАТХ, бойові загони ісламізму захопили 83 важливих представника ФАТХ, включно з кількома командирами пропрезидентських силових структур.
Відповідаючи на питання „РИА Новости”, прес-секретар ХАМАС повідомив, що в цей час нова влада Ґази веде переговори з європейцями про відновлення роботи контрольно-пропускного пункту Рафах на межі з Єгиптом - єдиних воріт палестинського анклаву до зовнішній світ. 

Згідно з попередніми домовленостями, з палестинського боку КПП охоронятиме місцева поліція, що трималася в стороні від міжфракційних конфліктів, і колишні бійці президентської гвардії, що раніше служили на цьому КПП.
На питання „РИА Новости”про долю численних силових структур, що діяли в секторі Ґаза, Абу Убейда відповів, що поки свою роботу продовжить тільки палестинська поліція й так звана "Оперативна група" - спецпідрозділ МВС, підконтрольний ХАМАС і вкомплектований ісламістами.

Махмуд Аббас (Фото: AFP)
Махмуд Аббас віднині вважає ХАМАС нелегітимними повстанцями (Фото: AFP)

Президент Палестинської національної адміністрації (ПНА) Махмуд Аббас призначив сьогодні своїм указом новим прем'єр-міністром автономії Салама Фаяда, повідомили представники палестинської влади. Фаяд, міністр фінансів у попередньому уряді, очолить тепер надзвичайний уряд, передає Reuters. Салама Фаяда вважають помірним політиком, що має хороші контакти на Заході. 

Напередодні Аббас відправив до відставки прем'єр-міністра ПНА Ісмаїла Ханію (він представляє рух "Хамас"), розпустив коаліційний уряд і оголосив надзвичайний стан. Проте "Хамас" не підкорявся рішенню президента. Тепер ПНА розглядає бойовиків "Хамас", що взяли під контроль сектор Ґаза, як "незаконних повстанців". Нині Махмуд Аббас розглядає питання проведення дострокових виборів, про що було поінформованj США, Єгипет і Йордані.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: