ХАМАС і ФАТХ почали діалог

ХАМАС і ФАТХ домовилися про звільнення заручників.

Члени керівництва ворогуючих палестинських угрупувань ХАМАС і ФАТХ домовилися про звільнення затриманих активістів. Таке рішення було ухвалене в ході переговорів в Каїрі.

Зокрема, ХАМАС звільнив з-під домашнього арешту деяких членів ФАТХ в секторі Газа. З боку ФАТХ, у свою чергу, звільнено близько 80 з 380 затриманих активістів ХАМАС, повідомляє сайт.

У заяві, обнародуваній після зустрічі делегацій, мовиться, що звільнення активістів - це тільки перший крок, і надалі "затримані активісти будуть відпущені, так що питання буде повністю вирішено до закінчення національного палестинського діалогу", передає ВВС.

Окрім звільнення активістів, сторони домовилися припинити нападки один на одного в засобах масової інформації, сформувати уряд національної єдності і реформувати сили безпеки, передає агентство Maan.

Голова Палестинської адміністрації Махмуд Аббас закликає мир відмінити ізоляцію ХАМАС після того, як представники угрупування увійдуть до уряду національної єдності. При цьому він виразив надію, що ХАМАС визнає угоди, підписані між Ізраїлем і ОЗП (Організацією звільнення Палестини).

В той же час ХАМАС і ФАТХ заявили, що Ізраїль використовував конфлікт між ними як привід для припинення мирного процесу і проведення військової операції в Газі. Махмуд аз-Захар додав, що в ХАМАС не визнають Ізраїль і не хочуть міняти позицію.

Нагадаємо, ворожнеча між двома палестинськими угрупуваннями загострилася після того, як ХАМАС прийшов до влади в секторі Газа.

В процесі політичного діалогу, як очікується, буде представлено близько десятка палестинських угрупувань. Головна мета діалогу - створення уряду національної єдності. Такий кабінет міг би координувати відновлення Гази і працювати до нових президентських і парламентських виборів.

США, Великобританія і Євросоюз ясно дали зрозуміти, що вони хотіли б бачити при владі на палестинських територіях безпартійних фахівців-управлінців, ніж коаліцію, в яку входить ХАМАС, відзначає ВВС.

Читайте також:

Від ООН вимагають повного ембарго на зброю для Ізраїлю і ХАМАС

ХАМАС звинуватив Ізраїль в спробі зірвати переговори

Ізраїль оголосив умову перемир'я з ХАМАС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: