ХАМАС і ФАТХ сформують спільний уряд до кінця березня

ФАТХ і ХАМАС сформували декілька комітетів, які займуться підготовчою роботою зі створення єдиного уряду.

Палестинські угрупування ХАМАС і ФАТХ оголосили про намір сформувати спільний уряд Палестинської автономії до кінця березня 2009 р.

Угода про це була досягнута під час переговорів високопоставлених лідерів двох угрупувань в Каїрі за посередництва Єгипту.

Представник Народного фронту звільнення Палестини Джаміль Мадждалауї заявив про те, що в результаті переговорів члени ФАТХ і ХАМАС сформували декілька комітетів, які займуться підготовчою роботою зі створення єдиного уряду. На переговорах також обговорювалося питання про подальші постачання допомоги в сектор Газа. До цього угрупування домовилися про звільнення затриманих активістів кожною із сторін.

ХАМАС звільнив з-під домашнього арешту деяких членів ФАТХ в секторі Газа, а з боку ФАТХ, у свою чергу, звільнено близько 80 активістів ХАМАС - з 380 затриманих.

Ворожнеча між двома палестинськими угрупуваннями загострилася після того, як ХАМАС прийшов до влади в секторі Газа. У заяві, обнародуваній після зустрічі делегацій, йдеться, що звільнення активістів - це тільки перший крок, і надалі "затримані активісти будуть відпущені, так що питання буде повністю вирішено до закінчення національного палестинського діалогу".

Сторони також домовилися припинити нападки одне на одного в засобах масової інформації. Близько десятка палестинських угрупувань, як очікується, будуть представлений в процесі політичного діалогу, головна мета якого - створення уряду національної єдності.
Такий кабінет міг би координувати відновлення Гази і працювати до нових президентських і парламентських виборів.

США, Велика Британія і Євросоюз ясно дали зрозуміти, що вони хотіли б бачити у влади на палестинських територіях безпартійних фахівців-управлінців, ніж коаліцію, до якої входить ХАМАС.
 

Читайте також:

ХАМАС і ФАТХ почали діалог

Ізраїль обстріляли з території Лівану

Уряд Ізраїлю очолить Беньямін Нетаньягу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: