ХАМАС не погодився на перемир'я в секторі Газа

Палестинський рух ХАМАС позитивно оцінює єгипетську ініціативу по перемир'ю в Газі і продовжить погоджувати деталі можливої угоди.

Палестинський рух ХАМАС позитивно оцінює єгипетську ініціативу по перемир'ю в Газі і продовжить погоджувати деталі можливої угоди, заявив представник руху Салах аль-Бардавіль. Він бере участь в переговорах ХАМАС в Каїрі з главою загальної розвідки Єгипту Омаром Сулейманом з питання тривалого перемир'я в Газі.

"Консультації з єгипетськими представниками з питання перемир'я будуть продовжені", - сказав Бардавіль, слова якого наводить сайт руху.

Він додав, що Єгипет, як посередник на переговорах, у вівторок увечері ознайомив палестинську делегацію з пропозиціями ізраїльської сторони.

Зокрема, Ізраїль готовий на 75% ослабити нинішню ізоляцію Гази в разі набуття чинності перемир'я, і повністю зняти блокаду анклаву, якщо з палестинського полону буде звільнений ізраїльський солдат Гілад Шаліт. При цьому Ізраїль наполягає на забороні ввезення в сектор Газа ряду матеріалів, які, на його думку, можуть використовуватися у виробництві зброї.

"Ми готові піти на перемир'я в обмін на зняття блокади і відкриття пограничних переходів, але ми попросили Єгипет уточнити, про які заборонені для сектора Газа матеріали йде мова", - сказав аль-Бардавіль.

В той же час, він повідомив, що ХАМАС згоден на початок міжпалестинського діалогу під егідою Єгипту в Каїрі 22 лютого. Цей діалог повинен покласти край протистоянню основних палестинських рухів ФАТХ і ХАМАС, а також дозволить почати формування уряду національної згоди.

ХАМАС також схвалює створення спеціальних палестинських комітетів з відновлення Гази і національному примиренню.

Раніше Каїр виступив з ініціативою, направленою на досягнення тривалого перемир'я в Газі, примирення ворогуючих палестинських угрупувань і відновлення палестинського анклава при активній допомозі міжнародного співтовариства.

Читайте також:
Ізраїльським літакам заборонено приземлятися в Туреччині
Ізраїль завдав авіаудару по сектору Гази
ХАМАС пропонує Ізраїлю мир

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: