ХАМАС не створить власної держави

Рух ХАМАС не має наміру створювати власну державу в секторі Газа.

Ісмаїл Ханія
news.yahoo.com
Ісмаїл Ханія заперечує право Махмуда Аббаса самостійно вести переговори з Ізраїлем щодо проблеми повернення палестинських біженців. На думку Ханії, в умовах конфлікту між рухами ФАТХ і ХАМАС це неможливо.
Рух ХАМАС не має наміру створювати власну державу в секторі Газа, заявив голова звільненого палестинського уряду національної єдності Ісмаїл Ханія журналістам у секторі Газа.

"Ми не створюватимемо державу, відокремлену від решти палестинських територій. Ми не приймаємо створення палестинської держави, до якої не входитиме сектор Газа, але й не створимо держави, до складу якої не ввійде Західний берег ріки Йордан", - цитує слова Ханії кувейтська інформаційна агенція КУНА.

На початку червня в секторі Газа почалися зіткнення між воєнізованими підрозділами рухів ФАТХ і ХАМАС. У результаті сектор Газа опинився під контролем ХАМАС. Після перевороту голова Палестинської національної адміністрації Махмуд Аббас оголосив про розпуск уряду національної єдності, в якому брав участь ХАМАС, і сформував новий уряд на чолі з Салямом Фаядом. У секторі Газа продовжує діяти уряд, сформований ХАМАС, на чолі з Ісмаїлом Ханією.

Зображення палестинської біженки в місті Рамалла
news.yahoo.com
Хлопець на тлі зображення палестинської біженки на стіні в місті Рамалла на західному березі ріки Йордан.
Водночас, Ханія заявив, що "на даному етапі не слід продовжувати переговори з Ізраїлем, оскільки це може призвести до утиску прав палестинського народу, зокрема, права палестинських біженців на повернення". Він зауважив, що в умовах конфлікту між рухами ФАТХ і ХАМАС Махмуд Аббас не має права підписувати жодних документів із цієї проблеми. 

Право біженців на повернення на палестинські території залишається однією з ключових проблем у переговорах між палестинцями й ізраїльтянами. Ізраїль дотепер відмовлявся задовольнити цю вимогу палестинців в повному обсязі. Проблему повернення біженців обговорюватимуть на серії консультацій між головою ПНА Махмудом Аббасом і прем'єр-міністром Ізраїлю Ехудом Ольмертом у межах підготовки до міжнародної мирної конференції, запропонованої президентом США Джорджем Бушем. Консультації мають початися наприкінці серпня.

За даними Близькосхідного агентства ООН для допомоги палестинським біженцям і організації робіт, загальна кількість палестинських біженців сягає 5 мільйонів. Із них 1,8 мільйони живуть в Йорданії, 650 тисяч - у Сірії, близько 450 тисяч - у Лівані, приблизно 63 тисячі - в Єгипті. Ще близько півмільйона палестинців проживають в інших країнах арабського світу або на Заході. Більше 1,4 мільйонів знаходяться в таборах біженців на палестинських територіях.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: