Хамас припинив обстрілювати Ізраїль

Лідер ХАМАСу назвав застарілим статут руху, в якому йдеться про ведення священної війни до знищення Ізраїлю.

Лідер ХАМАСа Халед Машаль заявив про те, що ракетний і мінометний обстріл Ізраїлю припинений за ініціативою його організації.

Про це він розповів в інтерв'ю американській газеті The New York Times, проте не назвав терміни, на яке розповсюджується це рішення.

За словами Машаля, ХАМАС повністю контролює ситуацію в секторі Газа, зокрема діяльність озброєних формувань руху та інших угрупувань. Він також призвав не звертати уваги на статут ХАМАСа, в якому мовиться про необхідність знищення Ізраїлю шляхом джихаду, відзначивши, що документ відображає реалії 20-річної давнини.

Машаль підкреслив, що його рух згоден на створення палестинської держави у межах 1967 року, але, на його думку, для цього потрібно довгострокове перемир'я з Ізраїлем. При цьому лідер ХАМАСа наполягає на поверненні під палестинську юрисдикцію Східного Єрусалиму, ліквідацію єврейських поселень на Західному березі та повернення біженців. Ці умови категорично не приймає Ізраїль.

В кінці 2008 - початку 2009 року ЦАХАЛ провів в секторі Газу тритижневу операцію під назвою "Литий свинець", метою якої було припинення обстрілу Ізраїлю. В ході бойових дій втрати палестинської сторони склали вбитими більше 1300 людей, а ізраїльської - 13 людей.

За посередництва Єгипту проводилися двосторонні переговори з метою укласти перемир'я між Ізраїлем і ХАМАСом, проте взаємоприйнятного рішення, що влаштовує обидві сторони, так і не було знайдено. У Ізраїлі ХАМАС розглядається як терористична організація.

Читайте також:

Ізраїль ввів режим ізоляції палестинських теріторій

Ізраїль звинуватили у військових злочинах

ХАМАС привітав "нову мову" Обами

ХАМАС готовий обміняти Гілада Шаліта на 450 полонених

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: