ХАМАС розігнав опозицію за молитву

Поліція руху ХАМАС, що контролює сектор Газа, розігнала представників опозиції, які спробували здійснити п'ятничну молитву на вулицях.

Рух ХАМАС, що контролює сектор Газа, використовуючи поліцію, розігнав представників опозиції, які, всупереч заборонам нової влади анклава, спробували здійснити п'ятничну молитву на вулицях.


Як передає агенція "РИА Новости", в центрі міста Газа поліцейські, зокрема в штатському, били кийками й затримували всіх, хто намагався порушити запроваджену ісламістами заборону на молитву поза стінами мечеті. ХАМАС вважає, що подібні збори виходять за межі релігійного ритуалу і що їх використовує конкурентний рух ФАТХ для розповсюдження "анархії й розбрату" в секторі Газа.


Поліцейські, помітно перевершуючи за кількістю прихильників опозиції, знову застосовували силу проти журналістів, забороняючи їм фотографувати та знімати на відео те, що відбувалося на площі в центральній мечеті Гази.


На очах кореспондента агенцїі "РИА Новости" співробітники поліції затримали чотирьох журналістів палестинського телебачення й інформагенції "Раматан", а також намагалися забрати відеокасету в оператора французького телеканалу France-24.


На відміну від попередніх двох тижнів, після закінчення п'ятничної молитви опозиції не вдалося організувати ходу вулицями міста.


Як передають місцеві ЗМІ, зіткнення поліції з прихильниками ФАТХ відбувалися й в інших районах палестинського анклава. У центральній зоні сектора Газа під час заворушень постраждало, за попередніми даними, 15 осіб.


Рух ХАМАС, що контролює сектор Газа, кілька днів тому заборонив масові збори людей на вулицях під приводом здійснення п'ятничної молитви. Здійснювати п'ятничну молитву поза мечетями - на вулицях і в громадських місцях - закликали своїх прихильників керівники руху ФАТХ 30 серпня.


На думку ФАТХ, рух ХАМАС веде інформаційну війну проти прихильників голови ПНА Махмуда Аббаса, і п'ятничні проповіді, які виголошує імам у мечетях у секторі Газа, спрямовано на розпалювання конфлікту між представниками рухів.


Молитва на вулицях і площах Гази в минулу п'ятницю, 31 серпня, закінчилася зіткненнями між прихильниками ФАТХ і службами безпеки ХАМАС. Унаслідок цього постраждали 12 людей.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: