ХАМАС веде переговори про припинення вогню в секторі Газа

Другий раунд переговорів делегації палестинського руху ХАМАС і єгипетських представників почався в Каїрі. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Другий раунд переговорів делегації палестинського руху ХАМАС і єгипетських представників на чолі з керівником єгипетської розвідки Омаром Сулейманом про негайне припинення військових дій в секторі Газа почався у вівторок в Каїрі.

Очікується, що головною темою обговорення на цьому етапі стане договір про початок реалізації єгипетської мирної ініціативи, висунутої раніше президентом Хосні Мубараком.

Перший етап переговорів палестинських ісламістів і єгипетських посередників пройшов в Каїр. Тоді була вироблена загальна позиція про необхідність термінового припинення кровопролиття в анклаві. Омар Сулейман детально пояснив представникам ХАМАС всі пункти єгипетської ініціативи, направленої на припинення ізраїльської агресії в Газі. Після завершення першого етапу переговорів палестинська делегація узяла таймаут для консультацій з главою Політбюро руху і духовним лідером ХАМАС Халедом Машаалем, що знаходиться в Дамаску.

Ініціатива Єгипту передбачає тимчасове припинення ізраїльської операції в секторі Газа і обстрілу території єврейської держави палестинськими бойовиками. Передих повинен дозволити налагодити доставку гуманітарної допомоги в сектор Газа, а також погоджувати питання тривалої угоди про припинення вогню між ізраїльтянами і палестинцями.

Крім того, пропозиції Єгипту обумовлюють забезпечення безпеки на кордонах Ізраїлю і сектора Газа, а також відновлення єдності роз'єднаних палестинських угрупувань.

Операція Ізраїлю в секторі Газа почалася 27 грудня 2008 року і обмежувалася повітряними бомбардуваннями до 3 січня 2009 року, коли військовослужбовці ізраїльської армії перейшли кордон і вторглися в анклав. Метою операції під кодовою назвою "Литий свинець" Ізраїль оголосив припинення ракетно-мінометного обстрілу з палестинського боку.


Читайте також:
Ізраїль не збирається обговорювати перемир'я. ХАМАС обстріляв центр ядерних досліджень
Ізраїль та ХАМАС відкинули резолюцію ООН
В обстріляній Ізраїлем школі ООН загинули 30 людей, поранені 55

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: