ХАМАС заявив про перемогу над Ізраїлем

ХАМАС заявив, що палестинський народ отримав перемогу. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Один з лідерів ХАМАС Ісмаїл Ханія заявив, що палестинський народ отримав переконливу перемогу над Ізраїлем. Виступаючи каналі "Аль-Акса", який належить ХАМАСу Ханія сказав, що тритижнева військова операція закінчилася крахом для Ізраїлю і, що найважливіше, не зломила духу палестинців.

"Ворог не зміг досягти своїх цілей", - сказав Ханія.

Тим часом прем'єр Ізраїлю Ехуд Ольмерт заявив, що військова операція в Газі припинена, оскільки, на думку ізраїльської сторони, поставлені цілі досягнуті.

Раніше в суботу ізраїльський кабінет проголосував за оголошення перемир'я в секторі Газа. Якийсь час опісля ХАМАС також заявив про готовність припинити вогонь, проте підкреслив, що будь-яке перемир'я повинне включати виведення ізраїльських військ і негайне припинення економічної блокади з боку Ізраїлю. В неділю на спільній прес-конференції з європейськими лідерами в Єрусалимі прем'єр-міністр Ізраїлю Ехуд Ольмерт заявив про намір "якнайскоріше вивести ізраїльські війська з сектора Газа".

Згідно з заявою армійського командування, ізраїльські війська почали покидати сектор Газа. Скільки саме військових підрозділів покине територію сектора найближчим часом не уточнюється. Тим часом ізраїльське телебачення транслює кадри, на яких колони бронетехніки і загони піхотинців прямують у бік кордону.

Аналітики ж відзначають, що, попри важливість досягнутого в Газі перемир'я, вважати його міцним і довгостроковим було б передчасно. Як заявив представник ХАМАС Айман Таха, вогонь буде припинений на тиждень починаючи з неділі. Цей час дається Ізраїлю на повне виведення військ з сектора Газа. Раніше в ХАМАС вже заявляли, що не потерплять присутності жодного ізраїльського солдата в секторі.

Тим часом в генштабі Ізраїлю заявляють, що частину ізраїльських військ продовжить присутність в секторі з міркувань безпеки. Ізраїль побоюється, що поки тунелі між Єгиптом і Газою, через які здійснюється контрабанда зброї, не взяті під контроль, бойовики ХАМАСу можуть провести переозброєння.

Голова Палестинської Автономії Махмуд Аббас назвав ізраїльське припинення вогню "необхідним, але недостатнім" і також зажадав виведення всіх ізраїльських сил з Гази.
Проте Ізраїль наполягає на тому, що палестинська сторона поки не продемонструвала доброї волі. Всього через декілька годин після оголошення Ізраїлем про припинення вогню палестинські бойовики випустили по ізраїльській території щонайменше 20 ракет "Касам". На цю акцію Ізраїль відповів черговим авіаударом.

Ізраїльські поліцейські повідомляють, що навіть після того, як сам ХАМАС заявив про припинення військових дій зі свого боку, в одне з південних міст Ізраїлю впали ще три ракети. За словами Ехуда Ольмерта, Ізраїль може у будь-який момент переглянути своє рішення про згортання військової операції.

Тим часом, Ізраїль зняв заборону на відвідини Гази журналістами, яка діяла зі самого початку військових дій. На думку експертів, це дасть можливість уточнити надані палестинськими медиками дані про кількість вбитих і поранених палестинців. Згідно з останньою інформацією, під час збройного конфлікту в секторі Газа загинули більше 1200 людей, втрати з ізраїльського боку становлять 13 осіб.


Читайте також:

Ізраїльські війська залишають сектор Газа

Бойові дії в секторі Газа тривають

Ізраїль розпочав наземну операцію в секторі Газа

Ізраїльські війська залишають сектор Газа

Бойові дії в секторі Газа тривають

Ізраїль розпочав наземну операцію в секторі Газа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: