Хамід Карзай: росіяни розуміють афганців краще, ніж американці

Президент Афганістану поясним росіянам, чому в Росії та Афганістану тісні відносини.

Росіяни розуміють афганців значно краще, ніж американці, - заявив в інтерв'ю телеканалу RT президент Афганістану Хамід Карзай, що прибув до Москви з офіційним візитом.

"Набагато краще. Росія ближче до нас. Це одночасно і європейська, і азіатська країна. Тому в культурному плані росіянам простіше нас зрозуміти. Ми теж краще розуміємо культуру Росії", - підкреслив президент.

Хамід Карзай нагадав, що офіційні відносини між Росією і Афганістаном були встановлені майже 83 роки тому, фактично ж народи двох країн взаємодіють вже 200 років.

"Ці зв'язки дуже сильні. У Росії є потенціал, і існує потреба у зв'язках між Росією і Афганістаном. Росія - це світова держава, розвинена країна з потужним індустріальним потенціалом. Це в усіх відношеннях сильна країна", - сказав афганський президент.

"Ми потребуємо допомоги Росії не лише у відновленні різних інститутів, ми також зацікавлені в торговому обміні, інвестиції, діловому співробітництві", - зазначив глава Афганістану.

Коментуючи заяву міністра оборони Великобританії про те, що НАТО має залишатися в Афганістані ще 30-40 років, Хамід Карзай повідомив, що впевнений у тому, що британські війська залишать Афганістан до 2015 року.

"Ви знаєте, що у нас тепер є перехідний план. Великобританія оголосила, що виведе війська до 2015 року. Я вірю, що так і буде. Я підтримую постійний зв'язок з прем'єр-міністром Кемероном і його урядом. "Британці дійсно покинуть Афганістан до 2015 року", - підкреслив президент.

"Американці хочуть скоротити контингент до 2014 року. Тут дуже важливо правильно організувати цей перехід. Всі ми разом - Афганістан і союзники, включаючи Росію - повинні допомогти Афганістану підготуватися до того, щоб самостійно управляти справами в країні. Потрібно поступово все передавати в руки афганців, готувати збройні сили, інститути та управлінський апарат... І тоді до 2014 року не буде ніякої необхідності в тому, щоб в Афганістані залишався міжнародний контингент. Це дуже навіть реально", - сказав президент Афганістану. 

Читайте також:

Обама виводить війська з Афганістану

Обама ледве врятувався від реактивних снарядів в Афганістані

НАТО зізналося у вбивстві мирних жителів в Афганістані

У липні коаліція в Афганістані зазнала рекордні втрати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: