Хав'єр Солана пішов з посади глави європейської дипломатії

Представник ЄС із зовнішньої політики Хав'єр Солана після десяти років роботи передав свою посаду британській баронесі Кетрін Ештон.

Хав'єр Солана завершив свою роботу на посаді верховного представника ЄС із зовнішньої політики у зв'язку з набуттям чинності Лісабонського договору.

Колишній міністр закордонних справ Іспанії очолював європейську дипломатію більше десяти років, прийшовши на цю посаду з посади генсека НАТО.

"Мій мандат завершується. Я хочу подякувати всім і особливо ЗМІ за той інтерес, з яким вони відстежували нашу роботу за останні десять років", - заявив у прощальній заяві Хав'єр Солана.

За його словами, за ці роки "Євросоюз став глобальним гравцем у міжнародній політиці, сьогодні наш голос чути на всіх континентах".

"Ми створили єдину зовнішню політику з усіма необхідними структурами та інструментами для її перетворення в життя. Європейський Союз буде активно працювати, щоб покращити життя людей у світі. Засоби масової інформації відіграли ключову роль, висвітлюючи нашу діяльність, і я впевнений, що ЗМІ продовжать цю роботу ", - сказав Солана.

На посту глави європейської дипломатії Солану змінить британська баронеса Кетрін Ештон. Відповідно до норм Лісабонського договору, її функції будуть значно розширені, вона ввійде до складу Єврокомісії й отримає посаду заступника її голови.

Ештон отримає у своє розпорядження повноцінну європейську політичну службу, яка має право відкривати місії за кордоном. Чисельність європейської зовнішньополітичної служби складе до п'яти тисяч людей.

"Ухід Хав'єра Солани знаменує завершення цілої епохи в європейській зовнішній політиці", - заявив експерт Європейського центру стратегічних досліджень Конрад Шульц. На його думку, головним успіхом Солани на міжнародній арені стала стабілізація Балкан, головною невдачею - патова ситуація навколо ядерної програми Ірану.

Читайте також:

Жителям Сербії, Чорногорії та Македонії дозволили в'їжджати в ЄС без віз

Молдова виступає за вступ в ЄС разом з балканськими країнами

Баррозу сформував новий склад Єврокомісії

ЄС відмінив збройне ембарго проти Узбекистану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: