Хербст про постачання зброї зі США в Україну: рішення прийняти можна швидко, зброя - на складах

Дата публікації
Перегляди
7651
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Хербст про постачання зброї зі США в Україну: рішення прийняти можна швидко, зброя - на складах

Хербст: "Якщо Путін буде застосовувати повітряні війська, то тоді реакція Америки буде швидкою» / Фото: Сегодня

Екс-посол США в Україні наголосив, що рішення про постачання зброї має прийняти Обама.

Бої та обстріли на Донбасі тривають і зараз - попри всі зусилля західної і української дипломатії. Київ чекає відповідь від США, чи нададуть вони зброю для боротьби з агресором.

Президент Сполучених Штатів Барак Обама нині детально вивчає це питання і має незабаром оголосити про своє рішення. Про це в прямому ефірі програми ТСН.Тиждень сказав колишній посол США в Україні і один з тих, хто заликав президента Обаму все-таки допомогти нам зброєю, Джон Хербст.

"Президент Обама і його Адміністрація якраз переглядають політику на сьогоднішній день. Я знаю, що він дуже багато уваги приділяє тому, що говорять у Європі, в тому числі й Меркель, і те, що відбулося цими днями. І зараз у Вашингтоні, у Конгресі і також наш Департамент із безпеки та оборони підтримує ідею допомоги Україні в боротьбі з агресією", - сказав Хербст.

На уточнююче запитання, коли саме конкретно Україна може отримати відповідь, чи постачатиме США зброю оборонного значення, екс-посол відповів:

"У першу чергу має прийняти рішення президент. Гадаю, що таке рішення прийняти можна досить швидко, ураховуючи те, що в нас уже є (зброя) на складах. Тут залежить від того, що буде рекомендуватися у загальному звіті", - уточнив Хербст.

Колишній посол Сполучених Штатів в Україні – про збройну допомогу Україні

Колишній посол Сполучених Штатів в Україні – про збройну допомогу Україні

Останнє загострення ситуації на Донбасі частина експертів пояснює тим, що Кремль уже готується перевести війну у новий формат і задіяти авіацію, почати бомбардування.

"Звичайно, всі побоюються цієї ситуації, що війна в Україні стає все більш відкритою. Тобто ця агресія вже стає неприкритою. І зараз уже стає більш чітко зрозуміло, що робить Москва. Є ризик, що Москва може застосувати повітряні сили. Але в принципі тут чітко прослідковується рука Кремля. Ми бачимо, що Росія веде таку війну. Наш звіт не рекомендує застосування протиповітряних засобів, бо це призведе до ще більшої ескалації. Але ми про це говоримо в будь-якому разі. І я думаю, що якщо Путін буде застосовувати повітряні війська, то тоді реакція Америки буде швидкою", - запевнив колишній посол США в Україні.

Також Хербст розказав про мінімальні плани Путіна щодо України.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7651
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація