Хімічна зброя і розбомблені лікарні Алеппо. Оприлюднено звіт про злочини Росії та режиму Асада

Дата публікації
Перегляди
14к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Хімічна зброя і розбомблені лікарні Алеппо. Оприлюднено звіт про злочини Росії та режиму Асада

Фото: Reuters

Аналітики дослідили всі етапи битви за Алеппо.

Впливовий у США неурядовий аналітичний центр Atlantic Council оприлюднив звіт під назвою Breaking Aleppo, присвячений військовим злочинам у Сирії. На 70 сторінках описуються епізоди боїв і бомбардувань міста, а в центрі уваги перебувають дії Росії. 

Серед основних авторів доповіді згадується Елліот Хіггінс, керівник групи розслідувань Bellingcat. Також "Атлантична рада" посилається на дані Syrian Network for Human Rights, зокрема щодо 4 тисяч скинутих на Алеппо протягом 2016 року так званих "бочкових бомб" – некерованих кустарних вибухових приладів низької точності влучання, котрі забрали життя 506 мирних жителів. Крім того, наводяться дані експертів ООН із вивчення супутникових фото Алеппо, за котрими було оцінено масштаби руйнувань – 33,5 тисячі об'єктів. "Кожен невибірковий напад вартий розслідування", - зазначили автори документу, однак при цьому наголосили, що задля лаконічності дослідили тільки атаки на лікарні, а також використання хімічної зброї та касетних бомб.

У звіті зазначається, що сирійські військові не менше 8 разів використовували хлор, котрий скидали в спеціальних ємностях із вертольотів прямісінько на житлові квартали підконтрольної опозиції частини міста. Президент Башар Асад неодноразово заперечував використання хімічної зброї, котре порушувало б численні міжнародні конвенції, підписані зокрема Сирією та РФ. Натомість у документі наводяться свідчення очевидців, наприклад, працівників медичної служби Алеппо, котрі стверджують протилежне. Крім того, автори доповіді звернули увагу, що хімічна зброя використовувалася на тих напрямках, де згодом починався наступ урядових сил. "Характер атак засвідчує, що вони були координовані з військовою стратегією з повернення Алеппо, а не роботою кількох злочинних елементів", - наголошується в документі.

Доказів безпосереднього використання хлору військовими силами Росії немає, зазначають автори звіту, однак вони ж додають, що армія РФ "як військовий союзник Дамаска отримала вигоду від використання хімічної зброї військовими Сирії".

Наприкінці минулого року Reuters показав приголомшливі фото стародавнього міста Алеппо та його руїн унаслідок військових дій, особливо інтенсивних у другій половині 2016 року. До війни Алеппо було одним із найбільших скарбів Близького Сходу. Тепер його доля викликає велике занепокоєння серед жителів міста, археологів, істориків і мандрівників.

Радбез ООН ухвалив резолюцію щодо Сирії: до Алеппо повернуться міжнародні спостерігачі

Радбез ООН ухвалив резолюцію щодо Сирії: до Алеппо повернуться міжнародні спостерігачі

Нагадаємо, міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm вийшла на слід таємного вантажу, ймовірно, із хімічною зброєю, який прибув із Сирії в Крим, за вельми таємничих обставин.

Так, 20 жовтня  2016 року в порт Феодосії, що в окупованому Криму, прибуло вантажне судно Nadalina під прапором Сьєрра-Леоне. Судно прибуло з Тартуса (Сирія), із заходом в румунський порт Наводарі. Розвантаження судна почалося через більш ніж добу. Відбувалося вночі з 21 на 22 жовтня 2016 року в умовах підвищених заходів безпеки військовослужбовцями з допомогою портового крану. 

Вивантажений вантаж – ящики габаритними розмірами 0,5х1х3 метри,  захисного розфарбування, схожі на композитну негорючу тару для зберігання та транспортування виробів спеціального призначення. У мережі знайшли фото макетів схожих ящиків. Усього було вивантажено 8-10 ящиків. Ящики вивантажували повільно, з посиленими застережними заходами і "вантажники" дуже боялися за своє життя у випадку пошкодження вантажу.

У розслідуванні йдеться про те, що з території Сирії вивезли боєприпаси чи компоненти, які не повинні перебувати на її території, їхнє зберігання не можуть забезпечити належними заходами безпеки, їх не можуть використати, але вони потребують особливих умов утилізації, мають політичне значення й дискредитують РФ або режим Дамаска в разі виявлення їх у Сирії. Важливо, що доправлений вантаж має невеликий об'єм (8-10 ящиків), що вказує на важливість вмісту. До того ж у районі Феодосійського порту розташований об'єкт "Феодосія-13", який найбільше підходить як потенційне місце зберігання вантажів підвищеної небезпеки. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
14к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація