Хмара попелу накрила Європу і продовжує рости

Активність вулкана за ніч була досить інтенсивною, що викликало зростання хмари. Виверження може ще тривати від кількох днів до кількох місяців.

Активність вулкану в Ісландії, який паралізував роботу авіаперевізників у Європі, триває, над ним виднівся стовп попелу - густа темно-сіра хмара заввишки 9,1 кілометра, повідомив метеоролог з Британської національної служби прогнозу погоди Britain's National Weather Service Грем Ліч.

Раніше ісландські вчені повідомляли про хмари висотою в 8,5 кілометра. 16 квітня стовп попелу досягав шестикілометрової висоти.

"Активність вулкана за ніч була досить інтенсивною, що викликало зростання стовпа виверження", - сказав Магнус Тумі Гудмундсон, професор геофізики університету Ісландії. За його словами, говорити про кінець активності вулкана поки не доводиться.

Зараз вітер жене масу вулканічного попелу з Ісландії до Європи і, згідно з прогнозами, це буде продовжуватися ще протягом двох днів або до середини наступного тижня, говориться в повідомленні метеорологів.

Виверження в Ісландії в ніч на середу, 14 квітня, вулкана, розташованого в південній частині льодовика Ейяфьятлайокудль (Eyjafjallajoekull) і приблизно в 200 кілометрах на схід від Рейк'явіка, призвело до утворення великої хмари попелу, через який до початку дня 15 квітня було зупинено авіасполучення в північній Швеції, у всій Норвегії та в північних районах Великобританії. Протягом п'ятниці та суботи цей список поповнився іншими північноєвропейських, центральноєвропейськими аеропортами.

Не працюють усі аеропорти України. Останнім вдень 17 квітня закрилося летовище у Сімферополі.

Магнус Тумі Гудмундсон, професор геофізики, який спостерігає за активністю вулкану, в п'ятницю повідомив, що впевненості в тому, як поведе себе вулкан, поки немає. Виверження може припинитися завтра, але може "продовжуватиметься і порушувати нормальну роботу авіатранспорту ще кілька тижнів або навіть місяців".

Хмара вулканічного пилу небезпечна для літаків, тому що містить частинки каміння і силікатів, що мають абразивний ефект і здатні призвести до зупинки двигунів.

У цілому вулкан Ейяфьятлайокудль вважається відносно спокійним, останній раз його виверження спостерігалося у 1821 році.

Читайте також:

"Бориспіль" не відправляє і не приймає літаки

Продовжено заборону на польоти в небі над Європою

Хаос в аеропортах: вулканічна хмара накрила Європу

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: