Хмара вулканічного пилу пошкодила фінські винищувачі

Винищувачі F-18 здійснювали тренувальні польоти на півночі Фінляндії 15 квітня вранці, коли ще не було введено заборону на повітряне повідомлення.

Фінські винищувачі отримали пошкодження, пролетівши через хмару вулканічного попелу, який накрив значну частину Європи, командування попереджає про небезпеку пилу для бортових систем, повідомили Сили самооборони Фінляндії.

Винищувачі F-18 здійснювали тренувальні польоти на півночі Фінляндії 15 квітня вранці, коли ще не було введено заборону на повітряне повідомлення. Після приземлення механіки оглянули літаки і виявили на деталях двигуна тонкий шар вулканічного пилу.

"Ґрунтуючись на побаченому, можна зробити висновок, що навіть невеликі за тривалістю перельоти в умовах вулканічного пилу можуть призвести до серйозних пошкоджень двигуна повітряного судна", - йдеться в заяві Сил оборони Фінляндії.

Вулканічний попіл представляє собою найдрібніші (0,001-2 мм) гострокутні частинки мінералів, що викидаються в повітря при виверженні

У документі наголошується, під впливом високої температури всередині двигуна (близько 1 тисячі градусів Цельсія) попіл плавиться, блокуючи вентиляційні канали. "Блокування вентиляційних каналів, що виникає через плавлення попелу, призводить до перегріву компонентів двигуна і зменшення міцності матеріалів", - пояснюють фахівці. За їх словами, в гіршому випадку результатом цього процесу може стати "відділення окремих частин і руйнування двигуна".

Винищувачі F-18, які потрапили в хмару пилу, пройдуть додаткову, більш ретельну технічну перевірку та ремонт, вказується в повідомленні.

Згідно з даними експертів, викиди попелу після виверження вулкана становлять небезпеку не тільки для авіаційних двигунів, але також можуть викликати проблеми, осідаючи на крилах літаків.

Виверження вулкана Ейяфьятлайокудль, який знаходиться в 200 кілометрах на схід від столиці Ісландії Рейк'явіка, почалося 14 квітня. В атмосферу було викинуто величезну хмару попелу, що призвела до закриття повітряного простору над значною територією Північної Європи.

Читайте також:

Хаос в аеропортах: вулканічна хмара накрила Європу

Хмара вулканічного попелу з Ісландії дійшла до Польщі

Виверження вулкана паралізувало авіасполучення в Європі

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: