Хмара вулканічного попелу досягла Африки

Попіл, який викидає ісландський вулкан, досяг Північної Африки. Там закриваються аеропорти, туристи добираються до Європи на поромах.

Хмара вулканічного попелу з Ісландії добралася до Північної Африки. У Марокко закриті всі аеропорти.

Туристи терміново здають авіаквитки та пересідають на пороми до Європи. Але й там, як і раніше скасовані сотні рейсів. В основному, в країнах на Атлантичному узбережжі - в Іспанії і Португалії, - а також у Середземномор'ї. У стамбульському аеропорту 11 травня в повітря так і не піднялися десятки літаків.

Вулканічний попіл дійшов і до Кіпру. Але там з відмінами польотів поки не поспішають. Під загрозою продовжують знаходитися і багато трансатлантичних рейсів: хмара накрила північну частину океану, і невідомо, коли вона розсіється.

У найближчі два дні хмара буде зміщуватися повільно. Основна його частина залишиться над Європою: над південними та східними частинами Франції, Іспанії, Португалії, над Швейцарією, Австрією і заходом Чехії. 12 травня хмара вулканічного попелу накриє половину Італії, але піде з центральної частини Німеччини.

Ісландський вулкан Ейяфьятлайокудль прокинувся в березні цього року. Виверження почалося в середині квітня. З того часу він продовжує доставляти велику кількість неприємностей і незручностей авіакомпаніям та їх пасажирам.

Вулканічний попіл, викинутий у повітря над Європою та Атлантикою в результаті виверження, може бути небезпечний для авіаційних двигунів. Авіакомпанії вважають за краще не ризикувати життями своїх пасажирів, і скасовують або відкладають свої рейси.

Читайте також:

Вулканічний попіл повернувся в Європу: Іспанія і Португалія закрили аеропорти

Через вулканічну хмару в Європі скасували 900 авіарейсів

Нова хмара вулканічного попелу створила повітряний "затор" над Атлантикою

Євросоюз створив єдиний повітряний фронт на випадок нових стихійних лих

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: