Хмара вулканічного попелу переміщається з Європи на Атлантику

До 09:00 за Києвом хмара зменшиться і піде з Європи в Атлантику.

Хмара вулканічного попелу, яка з 15 квітня на кілька днів паралізувала всі авіасполучення в Європі, рухається у бік Атлантики і вже в суботу вранці повністю піде з континенту.

Як повідомляється в новому прогнозі британських метеорологів о 3:00 ранку за Києвом невелика смуга хмари з попелом ще буде знаходитися над Польщею, Калінінградською областю Росії, Литвою, Білоруссю, північним заходом України.

Однак до 09:00 за Києвом хмара значно зменшиться в розмірах і повністю піде в Атлантику, закривши західну половину Ісландії. При цьому британські метеорологи припускають, що над вузькою смугою півночі Європи можливий залишковий хмарний покрив.

Тим часом, Європейська комісія сьогодні повідомила, що авіасполучення над Європою вже повернулося до нормального режиму.

"Новини обнадійливі. Вже другий день ми очікуємо, що в небо над Європою піднімуться 28 тисяч літаків", - заявив заступник голови виконавчої влади Євросоюзу, який контролює транспорт, Сийм Калласс. За даними Eurocontrol, нині весь європейський повітряний простір відкрито, виняток становить північ Шотландії.

Тим часом, офіційний представник МЗС Франції Бернар Валеро заявив, до 25 тисяч жителів Франції, як і раніше не можуть повернутися додому через наслідки виверження вулкана в Ісландії.

"За нашою оцінкою, від 20 до 25 тисяч громадян Франції лишаються заблокованими за кордоном", - сказав він.

За його словами, влада країни робить усе необхідне, щоб найближчим часом французи змогли повернутися на батьківщину. Так, до кінця тижня на найбільш проблемних напрямках буде введено додаткові рейси, які мають допомогти вирішити ситуацію.

Валеро повідомив також, що уряд виділив 1 мільйон євро для допомоги тим, хто опинився в особливо складній ситуації. Зокрема, йдеться про студентів, у яких закінчилися гроші на оплату вимушеного проживання та харчування за кордоном, а також про тих, кому потрібні медикаменти. Наданими засобами розпоряджатимуться посольства і консульства Франції, виділяючи їх за необхідності в кожному конкретному випадку.

Як відомо, через хмару попелу ісландського вулкану, яка накрила минулого тижня Старий Світ, практично всі європейські країни ввели обмеження на польоти. Воно було пов'язано з тим, що за деякими даними, потрапляння вулканічного попелу в двигуни літака здатне привести до їх зупинки.

За попередніми оцінками, заручниками аеропортів у всьому світі стали 6800000 людей.

Потім активність вулкана знизилася в 10 разів, і вже в четвер було відкрито всі європейські аеропорти. Тисячі пасажирів, які майже протягом тижня були заручниками стихії, змогли вирушити додому.

Читайте також:

Друга хмара вулканічного попелу може накрити Європу

Виверження вулкана в Ісландії перейшло в нову "гучну" фазу

Польоти над Європою офіційно визнані безпечними

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: