Ходіть до спортзали, а не на мітинги: Кадиров прокоментував рішення КС Росії щодо скандального обміну землями між Чечнею та Інгушетією

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За його словами, у цьому питанні поставлено крапку.

Голова Чечні Рамзан Кадиров заявив, що після рішення Конституційного суду Росії щодо законності обміну землями між Чечнею та Інгушетією, у цьому питанні поставлено крапку.

Про це він заявив на медіафорумі в Грозному, передає ТАСС.

"Поставлено крапку, я думаю, провокатори, які кричали, вони зрозуміють і врешті-решт зайдуть до себе додому… Треба вести здоровий спосіб життя - спортзал, а не мітинги", - розповів Кадиров.

Він також подякував суддям, які ухвалили "справедливе рішення".

"Я бажаю і чеченському народу, і інгуському народу, щоб ми жили в братерстві, як наші предки, щоб ми не поділяли території інгуські і чеченські", - підкреслив Кадиров.

Нагадаємо, голова Інгушетії Юнус-Бек Євкуров та голова Чечні Рамзан Кадиров ухвалили рішення про обмін територіями між обома республіками. Чечня отримала частину Надтеречного району Інгушетії, Інгушетія натомість отримала територію на кордоні з Малгобецьким районом. Обидві території є нежитловими. Це викликало масове невдоволення у жителів Інгушетії, які мітингують у столиці республіки Магасі, оскільки, згідно з угодою, Чечня отримує у 27 разів більше території, ніж віддає.

карта кордону між Інгушетією та Чечнею, інфографіка
ТСН.ua

Парламент республіки ратифікував 4 жовтня цю домовленість між главами Чечні та Інгушетії про обмін землями, всупереч рішенню місцевого Конституційного суду, який постановив провести референдум щодо цього питання. Після мітингів місцеві депутати анонсували перегляд ратифікації цієї угоди. Крім того, уряд Інгушетії санкціонував акцію протесту до 17 жовтня, а потім видав дозвіл на її відновлення від 31 жовтня до 2 листопада.

Наприкінці жовтня Конституційний суд Республіки Інгушетія визнав неконституційним закон про обмін землями із Чеченською республікою. Таке рішення інгуші сприйняли як перемогу та вирішили припинити мітинги, однак голова Інгушетії Євкуров після рішення суду заявив, що воно не скасовує угоду про обмін територіями, та пообіцяв, що звернеться із цим питанням до Конституційного суду Росії. 6 грудня КС РФ визнав угоду законною  та зазначив, що Конституційний суд Інгушетії не мав права давати свою оцінку цьому документу.

Відео Роздягнули, катували та погрожували. В Інгушетії викрали співробітника Amnesty International

Роздягнули, катували та погрожували. В Інгушетії викрали співробітника Amnesty International. Спостерігач правозахисної організації Олег Козловський прибув до російського міста Магас, щоби стежити за акціями протесту. В останній день відрядження невідомі, які представилися співробітниками регіонального МВС, вивезли чоловіка за місто. Правозахисника били, приставляли до голови зброю й погрожували вбити дружину та дітей. Після знущань, чоловіка вивезли до сусідньої Північної Осетії і відпустили. 

Роздягнули, катували та погрожували. В Інгушетії викрали співробітника Amnesty International

Залиште свій коментар

Вибір редакції