Ходорковський налякав суддю банкою з нафтою

Колишній нафтовий магнат Михайло Ходорковський дав свідчення на судовому процесі, де його звинувачують у розкраданні 350 млн тонн нафти.

Екс-глава компанії ЮКОС Михайло Ходорковський дав свідчення у Хамовничеському суді Москви і налякав суддю, коли серед доказів своєї невинності представив банку з нафтою.

Ходорковський заявив, що його "голослівно та завідомо неправдиво звинувачують у розкраданні фантастичної кількості нафти".

На свій захист бізнесмен зазначив, що зі свердловини видобувається не чиста нафта, а свердловинна рідина (суміш нафти, води і домішок), яка потребує переробки. Адвокати Ходорковського дістали з-під столу літрову банку нафти і трилітрову банку свердловинної рідини, щоб суддя особисто переконався, що між ними існує різниця.

На це голова суду Віктор Данілкін попросив приставів негайно прибрати обидві банки із зали. Він також поцікавився у адвокатів, чи немає у них з собою ще й бензину.

"Заберіть горючі рідини із зали судового засідання: я не бачу нічого смішного в тому, що горюча рідина знаходиться в залі судових засідань, де така кількість людей і тільки одні двері", - наголосив Данілкін. Після цього пристави винесли обидві банки.

Ходорковський також пояснив суду, що ЮКОС скуповував у своїх дочок не саму нафту, а права на неї.

"Нафта у "Юганскнефтегаза", "Самаранефтегаза" і "Томскнефти" нікуди не зникла. Яких-небудь документів, що свідчать про зникнення нафти, не тільки немає в цій кримінальній справі, але їх взагалі не існує", - підкреслив він.

Ходорковський нагадав, що, згідно із законом, кримінальна справа порушується за фактом скоєння злочину, проте будь-яких заяв про те, що нафта зникла, не існує. Крім того, немає жодних актів інвентаризації, які би підтверджували факт зникнення нафти.

Нагадаємо, у 2005-му Михайло Ходорковський отримав вісім років в'язниці за шахрайство та ухиляння від сплати податків.

У 2006 році проти нього було порушено нову кримінальну справу про відмивання грошей та розкрадання 350 мільйонів тонн нафти. За цим звинуваченням, на думку самого Ходорковського, йому загрожує до 22,5 років ув'язнення.

Читайте також:

Ходорковський опублікував запитання, на які Путін повинен відповісти в залі суду

У Страсбургу почався процес "ЮКОС проти Росії": ціна питання - 98 млрд доларів

Суд подовжив термін арешту Ходорковському і Лебедєву

Ходорковському дали премію за літературну творчість

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: