Ходорковський назвав Мєдвєдєва символом змін, але не їхнім двигуном

За словами Ходорковського, на роль ворога його обрав Путін, а тепер годує та одягає безкоштовно. А от Мєдвєдєв - символ змін.

Колишній глава НК ЮКОС Михайло Ходорковський дав характеристику президенту Дмитру Мєдвєдєву у зв'язку з оголошеним їм курсом впровадження інновацій. На запитання французьких журналістів, чи пов'язує Ходорковський зміни в російському суспільстві і в країні з приходом президента Мєдвєдєва, екс-глава ЮКОСа сказав, що Медведєв, є символом змін, але поки він не став ще й їх двигуном.

Також на запитання про його протистояння з Путіним Ходорковський заявив, що своїм суперником його обрав сам прем'єр. Як іронічно зауважив Ходорковський, Путіну він у цьому не відмовив, і тепер він вже сьомий рік "на подяку годує і охороняє".

Відзначимо, що у п'ятницю Ходорковський закінчив давати свідчення в Хамовничеському суді Москви. Наступне засідання у справі ЮКОСа призначено на 11 травня.

Нагадаємо, що Ходорковський раніше неодноразово заявляв, що поважає Мєдвєдєва "як легітимного президента Росії". За його словами, хоча політичні погляди Мєдвєдєва йому до кінця не зрозумілі, ЮКОС він точно не грабував.

В інтерв'ю французькому виданню Ходорковський також торкнувся еволюції власної особистості, про яку говорять багато людей. "Тюрма списує дрібні борги, але кристалізує великі. А валюта тут одна - життя. Відтинає все зайве. От і видно залишок", - зауважив з цього приводу бізнесмен.

Представляти, яким буде його перший день на волі, Ходорковський відмовився, мотивувавши це тим, що "мрії підривають волю". Про те, як до нього змінилося ставлення росіян з моменту арешту, екс-глава ЮКОСа сказав, що, на його думку, "у протистоянні людини і бюрократичної системи люди неминуче виявляються на стороні людини". "Я дорожу підтримкою вільних людей", - зазначив Ходорковський.

Михайло Ходорковський зізнався, що не хоче шкодувати за минулим, так як це "спадок нездатних йти вперед", виправляти і робити нові помилки. За його словами, вірити в майбутнє йому допомагають люди, "близькі і далекі, святі і не дуже". На питання про близьких Ходорковський з гіркотою зауважив: "Я син, чоловік, батько і дід" за листуванням ". Як це допомагає моїй країні - не знаю, але" системі "так, мабуть, спокійніше".

За визнанням Ходорковського, єдине, чого він боїться в тюрмі, - це захворіти, так як хвороба у в'язниці означає смерть. Все інше - тільки "дрібні неприємності, які роблять нас сильнішими", вважає екс-глава ЮКОСа.

Читайте також:

Суд відмовив Ходорковському в праві викликати Путіна до суду

Ходорковський допитав у суді сам себе

Ходорковський налякав суддю банкою з нафтою

Ходорковський опублікував запитання, на які Путін повинен відповісти в залі суду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: