Ходорковський назвав своїми спільниками усіх російських силовиків

За словами Ходорковського, співучасниками інкримінованих йому злочинів є силові відомства РФ, що купували нафтопродукти в ЮКОС.

В Москві триває судовий процес у другій кримінальній справі колишнього глави ЮКОСа Михайла Ходорковського і колишнього глави МЕНАТЕП Платона Лєбєдєва.

Сьогодні на процесі Ходорковський заявив, що якщо дотримуватися версії звинувачення у справі, то співучасниками злочину є силові відомства РФ, що купували нафтопродукти в компанії. Раніше Ходорковський і Лєбєдєв хотіли бачити на суді віце-прем'єра Олексія Кудріна, екс-президента Володимира Путіна і екс-голову ФСБ Миколу Патрушева.

В ході розгляду справи по суті адвокати Ходорковського і Лєбєдєва заявили клопотання про витребування договорів про постачання нафти і нафтопродуктів різним відомствам РФ.

В зв'язку з цим Ходорковській зазначив, що захист просить витребувати договори "про постачання нафти і нафтопродуктів державним споживачам", тобто, як відзначив підсудний, документів "по відмиванню викраденої нафти".

За підрахунками Ходорковського, за 1999-2002 роки міністерство оборони, внутрішні війська, федеральна прикордонна служба, прокуратура брали участь в "відмиванні" близько 15 млн. тонн нафти - саме стільки її було поставлено ним ЮКОСом. Підсудний підкреслив, що в захисту є відповідні матеріали, проте відзначив, що просить суд їх витребувати, щоб згодом захист ні в чому не звинуватили.

Також Ходорковський відзначив, що слідча група пішла "дуже цікавою дорогою, кажучи, що весь адміністративний персонал ЮКОСа був залучений до скоєння злочинів". Він додав, що не може зрозуміти, про яких співробітників йде мова, оскільки в компанії були "3 тис. співробітників центрального офісу і до 15 тис. технічного і управлінського персоналу".

Адвокат Ходорковського також зажадала надати список осіб, що працювали в ЮКОС, для їх можливого допиту і з'ясування про них питань, зокрема, чи "усвідомлювали вони себе членами організованої групи" - все це з метою спростування незаконних звинувачень. Лєбєдєв і Ходорковській відзначили, що в звинуваченні йдеться про здійснення ними злочинів у складі організованої групи, проте не вказані конкретні учасники.

Нагадаємо, Михайло Ходорковський та колишній голова банку МЕНАТЕП Платон Лєбєдєв у 2005 році були засуджені за фінансові злочини до 9 років тюремного ув’язнення кожен, але пізніше їхні строки були зменшені до восьми років. У лютому 2007 року їм були висунуті нові звинувачення у розкраданні нафти на суму понад 892 мільярди рублів.

Розгляд другої кримінальної справи розпочався 3 березня 2009 року у Хамовнічеському суді Москви.

Читайте також:

У другій судовій справі Ходорковський захищатиме себе сам

Ходорковський поважає Мєдвєдєва та дає поради бізнесменам

Суд відмовився припинити другу справу проти Ходорковського

Другу справу проти Ходорковського просять закрити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: