Ходорковський не буде святкувати Новий рік у СІЗО

Адвокат Михайла Ходорковського заявила, що її підопічному після відбою в СІЗО (о 22.00) святкувати не дозволять, рідні теж не зможуть його привітати.

Колишньому главі нафтової компанії ЮКОС Михайлу Ходорковському не вдасться відсвяткувати наступний Новий рік. У слідчому ізоляторі, де він утримується, о 22:00 вже відбій. Виняток не зроблять і для 31 грудня.

"Їм навіть телевізор не дадуть подивитися", - розповіла Наталія Терехова, адвокат Ходорковського. Вона зазначила, що в СІЗО "немає ні святкових, ні вихідних днів". І відносно Ходорковського не буде ніяких послаблень. "Зовсім нещодавно було все навпаки - те, що за законом треба було всім ув'язненим, йому цього було не можна. Тепер до нього ставляться так само, як і до інших. Ми раді хоча б за це", - пояснила Терехова.

"Що стосується передач, то вони такі ж, як і були - ні більше, ні менше", - сказала адвокат. В'язням в СІЗО належить не більше двох побачень на місяць. Вони вже використані: Ходорковського відвідали мати з батьком і дружина, розповіла адвокат.

Вона додала, що на однім з останніх засідань Хамовницького суду Москви, де проходить другий процес у справі Ходорковського і Платона Лєбєдєва, прийшла дружина екс-глави ЮКОСу Інна Ходорковська і троє його дітей - "двоє хлопчиків-близнюків і дочка ". "Він хоч зміг їх побачити, і вони щось змогли хоч губами йому пошептати", - сказала адвокат Терехова.

Нагадаємо, Ходорковський і Лєбєдєв на початку цього року були етаповані в Москву для участі в новому судовому процесі і поміщені в СІЗО "Матроська тиша".

Адвокати неодноразово оскаржили запобіжний захід, обраний обом фігурантам, у вигляді утримання під вартою, вказуючи на те, що Ходорковський і Лєбєдєв повинні утримуватися в умовах колонії загального режиму, призначеної за вироком перший суду.

Захисники вказували, що умови утримання в СІЗО набагато більш жорсткі, ніж ті, які призначені вироком.

Наприкінці 2004 року, перебуваючи у московському СІЗО "Матроська тиша", Ходорковський на запитання, як він буде святкувати Новий рік, відповів: "Таке свято тюремним розпорядком дня не передбачене. Але за столом посидимо, телевізор подивимося. Згадаємо рідних, близьких, постараюся уявити, що вони поруч. А о 6:45 - підйом. Взагалі, новорічні свята у в'язниці проводити дуже сумно - тиша ... ".

Читайте також:

Михайло Ходорковський став дідусем

Путін порівняв Ходорковського з Аль Капоне

Ходорковський: табірні інтриги схожі на кремлівські

Ходорковський не проситиме у Путіна помилування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: