Ходорковський опублікував запитання, на які Путін повинен відповісти в залі суду

Адвокати Ходорковського збираються викликати Путіна на процес "ЮКОС проти Росії" в Європейському суді з прав людини.

Екс-глава ЮКОСа Михайло Ходорковський сформулював низку питань главі російського уряду Володимиру Путіну і хоче, щоб той відповів на них у залі суду.

Ці питання Ходорковський в ексклюзивному порядку надав газеті The Independent.

Адвокати Ходорковського на поточному судовому процесі збираються найближчим часом викликати Путіна до суду в якості свідка захисту.

"Ваші прокурори стверджують, що я керував ЮКОСом не в якості офіційного керівника компанії, а як лідер організованого злочинного угруповання. З ким, на вашу думку, ви говорили, коли обговорювали зі мною проблеми ЮКОСа?" - Пише Ходорковський, звертаючись до Путіна.

"Ваші прокурори звинувачують мене в крадіжці нафти, видобутої ЮКОСом з 1998 по 2003 рік. Чи це ви мали на увазі, коли в 2003 році особисто привітали ЮКОС у зв'язку з його досягненнями в комерційної та громадської діяльності?" - Таким є ще одне питання Ходорковського.

"Коли в лютому 2003 року ви оголосили країні, що у ЮКОСа нема проблем з податковими органами і що все врегульовано, які податки ви мали на увазі, якщо ваші прокурори кажуть, що вся нафта була вкрадена?" - Запитує екс-олігарх.

"Ваші прокурори кажуть, що я вкрав нафту ЮКОСа, у той час як ваші представники у Страсбурзі (ЮКОС судиться з РФ в Європейському суді з прав людини) говорять, що ЮКОС продав свою нафту, але заплатив недостатньо великі податки. Чому ж" Роснефть " заплатила з кожної видобутої тонни стільки ж, але ваші податкові органи не мають претензій до "Роснефти"? " – запитує Ходорковський.

Ходорковський також письмово відповів на питання газети, передані йому через адвокатів. Так, на його думку, Дмитро Мєдвєдєв щиро хоче змін в ситуації з корупцією, а також у правоохоронних органах та судовій системі. Але незабаром російський президент підійде до межі, за якою конкретні зміни неможливі без модернізації політичної системи в цілому, а чи зможе Мєдвєдєв здійснити таку модернізацію, неясно, вважає екс-олігарх.

В інтерв'ю Ходорковський категорично заперечує чутки, ніби йому запропонували звільнення за умови від'їзду з країни або неучасті в політичному житті.

Читайте також:

У Страсбургу почався процес "ЮКОС проти Росії": ціна питання - 98 млрд доларів

Суд подовжив термін арешту Ходорковському і Лебедєву

"Дочка" ЮКОСа збирається відсудити у Росії 100 млрд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: