Ходорковський назвав російське правосуддя могильником державності

Михайло Ходорковський виступив з критикою на адресу російських правоохоронної і судової систем, чий бізнес, за його словами, - узаконене насильство.

Російська правоохоронна система - це, по суті, єдине підприємство, чий бізнес - узаконене насильство. Силовий конвеєр, що підмінив правосуддя, - це могильник сучасної російської державності. Він регулярно відновлює проти цієї державності багато тисяч найбільш активних, розумних і самостійних громадян країни. Тих, від чийого вибору залежить, зрештою, доля держави.

Про це заявив у своїй новій статті колишній глава ЮКОСу, а нині в'язень Михайло Ходорковський.

"Підприємство дуже велике, з величезною кількістю внутрішніх конфліктів, зіткнень інтересів. Система - конвеєр гігантського заводу, який живе у власній логіці, не підкоряється в загальному випадку зовнішньому коригуванню. Якщо ви стали сировиною для цього конвеєра, то на виході завжди виходить автомат Калашникова, тобто вирок. Інший результат переробки сировини Системою розглядається як шлюб ", - резюмує Ходорковський.

Він пише: "Перше і головне, що я зрозумів вже на третій місяць свого тюремного ув'язнення: наші "зовнішні" уявлення про міліцію, прокуратуру, суди, ФСВП, як про якісь самостійні структури, абсолютно помилкові. Поки ти не опинився у лапах Системи, ти майже нічого не знаєш про неї".

На його переконання, мета системи - не встановити істину, а вирішити свою власну задачу. Людина - лише об'єкт, необхідний матеріал для статзвітності.

"Роль Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) - виключно підтримуюча, - продовжує екс-глава ЮКОСа. - Вона може коливатися в діапазоні від заохотливо-індиферентної до активно-тортурної. В активно-тортурні умови можна потрапити, якщо є замовлення порівняно високого (генеральського ) рівня, або в якості особистої послуги одного майора іншому, або якщо тюремне начальство  хоче чимось поживитися. Наприклад, квартирою в'язня (найбільш звичайний випадок) ".

При цьому сподіватися на закон - небезпечна дурість, тому що система вкрай насмішкувато ставиться до закону, пише Ходорковський.

Найбільше Система стежить за виконанням формальних вимог КПК - наявністю розписок, документів та іншої "макулатури". Але одночасно людину можуть бити, позбавляти ліків і кваліфікованого медобслуговування, знущатися грубо чи витончено.

З Кримінального кодексу Система уважна лише до максимальних строків покарання. "Але і без вироку будь-який слідчий легко забезпечить будь-якого підприємця" хоча б "півтора роками в'язниці. Адже ті документи, які вам дали самі чиновники, в будь-який момент можуть визнати незаконними (приклад селища Рєчнік), а якщо президент країни не втрутиться особисто, то перепродаж, наприклад, вашого власного будинку може зробити вас "відмивачів". А значить - увага! - згідно з нашим гуманним законом - "особливо небезпечним злочинцем" з перспективою 22 з половиною років колонії суворого режиму", - підкреслює автор, який бачив багато чого на власному досвіді .

За його словами, російська судова система ігнорує конституційний принцип презумпції невинності.

"Судово-поліцейський конвеєр щорічно пожирає гідність і долі сотень тисяч наших співгромадян. Сюди ж відносяться долі дійсних потерпілих, невигідних Системі. Той, хто потрапив у жорна, без втрат звідти не вибереться. Конвеєр паралізує страхом, знищує життєву активність мільйонів ", - продовжує колишній керівник ЮКОСа.

Тим не менше наприкінці він робить висновок, що система не вічна, тому що конвеєр "щорічно породжує багато тисяч людей, які ненавидять Систему". "Питання стоїть просто і прямо: або Система злочинного конвеєра буде зруйнована, а її дійсно необхідні будь-якій країні частини приведені у відповідність з Конституцією; для цього потрібні воля і рішучі дії вищого політичного керівництва країни; або її руйнування відбудеться традиційним для Росії способом - знизу і кров'ю". Детонатором вибуху ж може стати все що завгодно, підкреслює він.

Нагадаємо, Хамовнічеський суд Москви продовжив термін арешту екс-главі "Юкоса" Михайлу Ходорковському і колишньому главі МФО "Менатеп" Платону Лєбєдєву до 17 травня.

Гучна справа триває в Росії вже кілька років. У 2005-му Ходорковський і Лєбєдєв отримали по вісім років в'язниці за шахрайство та ухиляння від сплати податків. У 2006 році проти них було порушено нову кримінальну справу про відмивання грошей та розкрадання 350 мільйонів тонн нафти.

Термін арешту фігурантів справи закінчувався 17 лютого, але до цієї дати суд не зміг завершити процес у кримінальній справі. Тому строк було подовжено.

Читайте також:

Суд подовжив термін арешту Ходорковському і Лебедєву

Путін порівняв Ходорковського з Аль Капоне

Ходорковському дали премію за літературну творчість

Звинувачень проти Ходорковського не розуміють вже дві третини росіян

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: