Ходорковський у суді розповів, на що витратив зниклі мільярди доларів

Екс-голова ЮКОСа каже, що гроші не крав, а витратив на штрафи за екологічні порушення, премії 100-тисячному персоналу і т.д.

Екс-голова ЮКОСа Михайло Ходорковський, виступаючи в Хамовничеському суді Москви, заявив, що факт пропажі нафти у дочірніх підприємств ЮКОСа з 1998 по 2003 роки "вигаданий недобросовісними слідчими". Крім того, опальний бізнесмен розповів, на що пішли гроші, в розкраданні яких його звинувачують.

Як доказ "недобросовісності" Ходорковський привів у приклад той факт, що слідча група відмовилася долучити до справи ряд документів, у тому числі акти інвентаризації та інвентаризаційні описи, про що клопотав сам підсудний. Відмова на його клопотання послідувала ще на етапі попереднього слідства. "Мені було заявлено, що приєднання зазначених документів не має значення для даної кримінальної справи", - сказав підсудний.

Колишній бізнесмен згадав також і про позов акціонерів ЮКОСа до Росії в Європейському суді з прав людини, за яким він "уважно стежить". На думку Ходорковського, позиції російської сторони в Євросуді і по його справі, що розглядається всередині країни, відрізняються, так як в Страсбурзі РФ стверджує, що нафта була реалізована.

Колишній бізнесмен зазначив, що звинувачення неточне, тому що в ньому прирівнюються діяння, різні за своєю суттю: "Розкрадання нафти шляхом присвоєння - це одне, а шляхом обману - інше". "Прокуратура вважає, що я повинен вгадати, в чому мене звинувачують", - додав підсудний.

Поряд з цим, Ходорковський відзначив, що "весь обсяг видобутої дочірніми компаніями нафти негайно надходив в трубопроводи компанії "Транснафта ", а те, що звідти нафту ніхто не викрадав, визнається всіма. Тому говорити про розкрадання нафти, на його думку, не можна.

Ходорковський заявив, що звинувачення у вилученні частини прибутку ЮКОСа взагалі неправдиві, тому що всі кошти були витрачені самою компанією. Підсудний уточнив, що має на увазі, зокрема, 9,6 млрд доларів з 15,8 млрд доларів прибутку, отриманого компанією в період з 1999 по 2003 роки.

За словами Ходорковського, гроші від прибутку пішли на придбання компанії "Сибнефть", виплати дивідендів, консолідацію ряду компаній, а також на капіталовкладення з метою збільшення обсягів видобутку нафти. Крім того, кошти були витрачені на соціальні вкладення, премії 100-тисячному персоналу і штрафні санкції за екологічні порушення.

Таким чином, у середу Ходорковський завершив вступну частину своїх свідчень, а в наступній пообіцяв "дати системне уявлення про діяльність компанії".

Як відомо, прокуратура вже завершила подання доказів провини Ходорковського по другій кримінальній справі відносно них тиждень тому. Держзвинувачення досліджувало письмові докази і викликало в суд близько 50 свідків.

Нагадаємо, напередодні Михайло Ходорковський налякав суддю, коли серед доказів своєї невинності представив банку з нафтою.

Ходорковський заявив, що його "голослівно та завідомо неправдиво звинувачують у розкраданні фантастичної кількості нафти".

На свій захист бізнесмен зазначив, що зі свердловини видобувається не чиста нафта, а свердловинна рідина (суміш нафти, води і домішок), яка потребує переробки. Адвокати Ходорковського дістали з-під столу літрову банку нафти і банку свердловинної рідини, щоб суддя особисто переконався, що між ними існує різниця.

На це голова суду попросив приставів негайно прибрати обидві банки із зали. Він також поцікавився у адвокатів, чи немає у них з собою ще й бензину.

Читайте також:

Ходорковському загрожує 22,5 роки ув'язнення через крадіжку нафти

Ходорковський налякав суддю банкою з нафтою

Ходорковський опублікував запитання, на які Путін повинен відповісти в залі суду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: