Ходорковський відповів на статтю Мєдвєдєва "Росія, вперед!"

Ходорковський радить Мєдвєдєву створити в Росії особливий соціальний клас модернізаторів - "покоління М".

Засуджений екс-глава ЮКОСа Михайло Ходорковський написав відповідь на статтю президента Дмитра Мєдвєдєва "Росія, вперед!". У ньому він порадив російському лідерові створити в країні особливий соціальний клас модернізаторів, так зване "покоління М".

Відповідь Ходорковського було опубліковано в газеті "Ведомости" в середу, 21 жовтня.

За задумом колишнього власника ЮКОСу, чисельність модернізаційного класу повинна бути не менше двох мільйонів чоловік. До складу команди модернізаторів повинні увійти професійні інноватори, вчені, інженери, молоді фахівці та гуманітарна інтелігенція, у тому числі викладачі й журналісти.

Ходорковський впевнений, що представники "покоління М" будуть особливо ефективні, оскільки для них модернізація, про яку писав у своїй статті президент, є "не фіктивною кампанією, спущеною зверху, а питанням виживання, самооформлення у власній країні і, якщо хочете, питанням поступового приходу до влади ".

При цьому засуджений олігарх зазначає, що "покоління М" саме по собі не зможе займатися модернізацією, якщо вона не буде супроводжуватися політичними реформами. На думку автора статті, модернізаторам заважає "корумпована бюрократія" і "органічно потрібні інститути демократичної держави, що працюють та ефективне громадянське суспільство".

Потенційні модернізатори, пише Ходорковський, "за визначенням не люблять 'вертикаль влади'", яку підприємець називає "кричуще неефективною". У зв'язку з цим автор статті зазначає, що думка Мєдвєдєва про можливість модернізації "без відмови від авторитарної системи", описана в статті, його "пригнічує". Росією "не можна управляти за допомогою архаїчних механізмів, які не досягають запланованих результатів уже навіть і в межах Садового кільця", упевнений Ходорковський.

Говорячи про статтю Мєдвєдєва в цілому, Ходорковський зауважив, що "деякі фрагменти та пасажі" його "цілком влаштовують".

Статтю Дмитра Мєдвєдєва Росія, вперед! Було опубліковано 10 вересня. Думки і тези, що містяться в ній, президент назвав частиною свого послання до Федеральних зборів - виступ глави Кремля перед парламентом має відбутися в листопаді, за деякими даними - 12 числа.

Михайла Ходорковського заарештували в 2003 році, пізніше його засудили до восьми років тюремного ув'язнення за ухиляння від сплати податків.

Зараз у Москві триває другий процес над Ходорковським. У рамках нової кримінальної справи нині 46-річному Ходорковському загрожує 22 роки позбавлення волі за звинуваченням у відмиванні грошей.

В останні місяці він написав декілька статей для російських ЗМІ. Ходорковський, зокрема, розповів, з чого почалися його проблеми і описав своє табірне життя.

Читайте також:

Ходорковський підготував реформу російського правосуддя

Ходорковський пророкує собі довічне ув'язнення

Ходорковський: табірні інтриги схожі на кремлівські

Ходорковський не проситиме у Путіна помилування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: