Ходорковський дав рецепт виходу Росії з кризи

Екс-голова ЮКОСа розповів німецьким журналістам про "хорошу диктатуру" в Росії, свою честь і небажання бути президентом.

Колишній власник нафтового концерну ЮКОС Михайло Ходорковський дав рецепт виходу Росії з кризи.

Модернізація без політичних реформ неможлива. Безглуздо думати, що з "хорошою диктатурою" можна побудувати сильну державу, яка має сучасну економіку, - роповів він в інтерв'ю німецькому тижневику Spiegel.

"Сильна держава - це ефективно працюючі демократичні інститути: незалежні суди, сильний професійний парламент, впливова опозиція, яка не радикалізується під тиском ззовні, чесні вибори, розвинене громадянське суспільство і незалежні засоби масової інформації. "Хороша диктатура "- це мрія бюрократів", - вважає Ходорковський.

Колишній бізнесмен, який нині перебуває під арештом, розповів німецьким журналістам, що російська система виправних установ не займається перевихованням ув'язнених, не прагне допомогти засудженим, головне для неї - це покарання, деколи жорстоке, що ламають людську особистість.

Тим не менше, якщо б він міг повернутися в 2003 рік, рік його арешту, він не спробував би втекти за кордон. Від'їзд з країни він порівнює зі зрадою: "честь мені дорожче".

Ходорковський заявив, що досягнення свободи слова - його "головне завдання", а його критичне ставлення до Кремля обумовлено не в останню чергу розгоном телекомпанії НТВ у 2000 році.

Він розповів, що в 1987 році ризикнув "поставити на карту своє майбутнє, гарантоване державою, віддавши перевагу сумнівній кар'єру бізнесмена". А в 1996 році вклав усі зароблені гроші ат отримані в кредит у напівзруйноване підприємство, яким тоді був ЮКОС, і виграв.

Ходорковський не приховує, що в своєму бізнесі користувався лазівками в законах і балансував на межі легальності. Але претензій до його фірмам і до нього самого не було до 2003 року. Метою його переслідування, впевнений Ходорковський, було "перешкодити фінансуванню незалежної опозиції перед парламентськими і президентськими виборами". Тоді "з особистих коштів" він фінансував опозиційні партії "Яблуко" і СПС, а деякі акціонери ЮКОСу - Комуністичну партію.

Ходорковський не вірить, що тоді Кремль побачив у ньому претендента на президентське крісло. "У цьому плані в Росії ніхто не бачить серйозного конкурента в людині єврейського походження - це прописна істина. Я ніколи і не висловлював такого бажання, адже я не дурень".

Зараз Ходорковський бере участь як обвинуваченого вже у другому процесі. "Система боїться мого звільнення", - говорить він, але вважає, що остаточного рішення про його долю нагорі ще не прийнято.

У травні Ходорковський дав інтерв`ю американській газеті Washington Post, в якому закликав світових лідерів звертати більше уваги на корупцію, оскільки, на його думку, її поширення по земній кулі загрожує звести нанівець усі успіхи, досягнуті в останні роки у сфері ядерного роззброєння .

Читайте також:

Глава Ощадбанку РФ у суді виправдав дії Ходорковського

Ходорковський натякнув Мєдвєдєву, що його можна помилувати

Бакієв вирішив найняти колишнього адвоката Ходорковського

Ходорковський назвав найбільшу загрозу для світової спільноти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: