Ходорковський і Лебедєв оскаржили в суді продовження терміну їх арешту

Михайло Ходорковський та Платон Лебедєв опротестували вимогу звинувачення продовжити термін їх арешту до листопада.

Колишній глава ЮКОСу Михайло Ходорковський і колишній голова МФО Менатеп Платон Лебедєв, обвинувачені в розкраданні 350 мільйонів тонн нафти, опротестували в п'ятницю, 13 серпня, вимогу звинувачення продовжити термін їх арешту до листопада.

Підсудні та їхні адвокати вважають вимогу прокуратури незаконною, оскільки вона не відповідає внесеним за ініціативою президента Росії поправкам до Кримінального кодексу. Мова йде про заборону до вироку суду брати під варту обвинувачених в економічних злочинах.

Нинішній термін арешту закінчується 17 серпня. Очікується, що суд прийме рішення на вимогу прокуратури найближчим часом.

Попереднє продовження терміну арешту Ходорковському і Лебедєву викликало активний протест екс-глави ЮКОС - у травні він оголосив голодування, побачивши в постанові суду порушення законодавчих ініціатив президента Росії Дмитра Мєдвєдєва.

Проте Мосміськсуд визнав продовження запобіжного заходу Ходорковському у вигляді утримання під вартою законним, пояснивши, що діяльність екс-голови ЮКОСа не була підприємницькою в тому сенсі, який вклав у це поняття законодавець.
Нагадаємо, Ходорковський і Лебедєв у 2005 році були засуджені до восьми років позбавлення волі, в тому числі, за шахрайство і ухилення від сплати податків.

У 2006 році проти них було порушено другу кримінальну справу за звинуваченням у легалізації 450 мільярдів рублів і 7,5 млрд дол. із 1998 по 2004 роки. Звинувачення пов'язані з розкраданням акцій, що належать державі, а також з привласненням 350 мільйонів тонн нафти і легалізацією коштів, виручених від її продажу. Підприємці свою провину не визнають. 17 травня Мосміськсуд продовжив термін арешту Ходорковського і Лебедєва до 17 серпня.

У червні глава Ощадбанку, в минулому міністр економіки РФ Герман Греф, даючи свідчення, заявив, що не володіє інформацією про зникнення 350 мільйонів тонн нафти.

До суду в якості свідків також приходили екс-прем'єр-міністр Михайло Касьянов і колишній глава Центробанку Росії Віктор Геращенко, який назвав висунуті проти екс-голови ЮКОСа звинувачення "нісенітницею собачою". Крім того захист Ходорковського і Лебедєва безрезультатно намагався викликати на процес прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна і його заступників Ігоря Сечіна і Олексія Кудріна.

Читайте також:

Платон Лебедєв відмовився від президентського помилування

Суд продовжив термін арешту Ходорковському і Лебедєву

Верховний суд РФ скасував арешт Платона Лебедєва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: