Ходорковський і Лебедєв оскаржили винесений їм вирок

Захист Ходорковського і Лебедєва повідомив, що має намір дійти до Верховного суду РФ з оскарженням вироку клієнтам.

Захист екс-глави "ЮКОСа" Михайла Ходорковського і колишнього керівника МФО "Менатеп" Платона Лебедєва, які отримали по 13 років колонії загального режиму за розкрадання нафти, подав наглядову скаргу на вирок Хамовнічеського суду Москви.

"В Мосгорсуд надійшла наглядова скарга від захисту Ходорковського і Лебедєва на вирок Хамовнічного суду, а також постанова судді Віктора Данілкіна про припинення кримінального переслідування за епізодом, пов'язаним з розкраданням акцій ВМК після закінчення терміну давності", - сказала розповіла керівник прес-служби суду Ганна Усачова.

Між тим, захист Ходорковського і Лебедєва повідомив, що має намір дійти до Верховного суду РФ з оскарженням вироку клієнтам.

"Звичайно, нашою метою є Верховний суд", - сказав адвокат Лебедєва Олена Ліпцер, пояснивши, що рішення по наглядовій скарзі, про надходження якої в Мосміськсуд стало відомо у вівторок, повинен прийняти один із суддів.

"Суддя вирішує, порушити наглядове виробництво чи ні. Далі скарга або поступає до президії Мосміськсуду, або, в разі відмови в цьому, ми можемо звернутися до голови, а вже потім - до Верховного суду", - сказала Ліпцер.

Як відомо,  Хамовнічеський суд Москви в кінці грудня 2010 засудив Ходорковського і Лебедєва до 14 років колонії, визнавши їх винними в розкраданні 200 мільйонів тонн нафти і відмиванні виручки від її продажу.

24 травня Мосміськсуд пом'якшив покарання на один рік. У першій справі про несплату податків вони в 2004 році були засуджені до восьми років позбавлення волі.

14 червня екс-секретар Хамовнічеського суду Наталія Васильєва на опитуванні в СК РФ передала слідству три сторінки резолютивної частини вироку Михайлу Ходорковському та Платону Лебедєву, не оприлюдненого суддею Віктором Данілкін. У перекресленому документі з трьома знаками оклику на кожній сторінці вказано вирок Ходорковському і Лебедєву у вигляді позбавлення волі строком на 10 років.

Проте слідство прийшло до висновку, що надані Васильєвій копії документів не можуть свідчити про фальсифікацію вироку Михайлу Ходорковському та Платону Лебедєву.

Нагадаємо також, що в лютому помічниця судді Віктора Данілкіна Наталія Васильєва заявила, що вирок екс-голові "ЮКОСу" і колишньому керівнику МФО "Менатеп", засудженим у кінці грудня 2010 року на 14 років за розкрадання нафти та відмивання виручки з її продажу, був написаний суддями Мосміськсуду.

У Московському міському суді цю заяву визнали провокацією, а Данілкін назвав "одкровення" своєї помічниці наклепом. 24 лютого стало відомо, що Васильєва пройшла перевірку на детекторі брехні. Як показав тест, вона дала інтерв'ю за своєю ініціативою і не отримувала за це грошей.

Раніше в травні адвокати Ходорковського і Лебедєва направили в СК РФ заяву з проханням порушити кримінальну справу відносно Данілкіна за винесення неправосудного вироку.

Читайте також:

Ходорковського і Лебедєва визнали в'язнями совісті

Екс-бухгалтер ЮКОСа загинув за таємничих обставин, не доживши до суду

Ходорковський порівняв "юриста Путіна" з "бандитом Сталіним"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: