Ходорковський і Лебедєв подали прохання про дострокове звільнення

Приводом для подачі прохань стала та обставина, що і Ходорковський, і Лебедєв відбули більше половини з призначених їм тюремних термінів.

Михайло Ходорковський і Платон Лебедєв подали у Преображенський суд Москви клопотання про умовно-дострокове звільнення.

Про це 30 травня повідомляється на сайті прес-центру підприємців.

Приводом для подачі прохань стала та обставина, що і Ходорковський, і Лебедєв відбули більше половини з призначених їм тюремних термінів.

У тексті прохання Ходорковського, який наводиться на сайті, йдеться: " Поставлені за вину мені статті передбачають таку можливість після відбуття половини строку. З призначених 13 років я відбув більше 7,5".

Підприємець заявив також, що не визнає свою провину і має намір продовжувати оскаржувати рішення суду. "Збиток, обгрунтованість якого я також заперечую, погашаю в міру можливостей заробляти, наданих мені за місцем відбування покарання", - йдеться у клопотанні.

Як повідомляється на сайті, клопотання Михайла Ходорковського було подано в п'ятницю, 27 травня і, за наявною інформацією, в той же день було направлено до суду. Прохання Платона Лебедєва датовано 30 травням.

Колишній керівник ЮКОСа Михайло Ходорковський і колишній голова МЕНАТЕП Платон Лебедєв були засуджені в 2005 році. Суд визнав їх винними в економічних злочинах і засудив до дев'яти років позбавлення волі. Після оскарження цей строк був зменшений до восьми років.

Навесні 2009 року відкрився новий процес у справі Ходорковського і Лебедєва. Підприємців звинуватили у розкраданні нафти і відмиванні коштів, отриманих протизаконним шляхом. У грудні 2010 року їх визнали винними і засудили до 13,5 років позбавлення волі.

Згодом прокурори попросили суд знизити вказаний у вироку обсяг викраденої нафти, а захист домоглася пом'якшення вердикту. Тюремні терміни для Ходорковського і Лебедєва були знову знижені на рік. Відповідно до затвердженого вироком, підприємці вийдуть на свободу в 2016 році.

Читайте також:

Ходорковський розповів про доходи, звинуваченнях у вбивстві і розваги у в’язниці

Ходорковського і Лебедєва визнали в'язнями совісті

Екс-бухгалтер ЮКОСа загинув за таємничих обставин, не доживши до суду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: