Ходорковський і Лебедєв вперше дали очне інтерв'ю

Інтерв’ю буде опубліковане після закінчення дебатів у суді і обвинувачені скажуть своє останнє слово.

Екс-глава ЮКОСа Михайло Ходорковський і колишній керівник МФО МЕНАТЕП Платон Лебедєв дали перше очне інтерв'ю "Новій газеті".

Як розповів головний редактор видання Дмитро Муратов, матеріал буде опубліковано відразу після того, як Ходорковський і Лебедєв виступлять на суді з останнім словом. Ця відстрочка необхідна для того, щоб не зашкодити процесові, пояснив Муратов.

"Ми зараз працюємо над текстом, він буде переданий на авторизацію. Як тільки в Хамовницькому суді закінчаться дебати сторін і обвинувачені скажуть своє останнє слово, наступного дня інтерв'ю буде опубліковано", - заявив Муратов.

"Нова газета" офіційно подала заявку в Хамовнічеський районний суд міста Москви на ім'я головуючого на цьому процесі Віктора Данілкіна, який задовольнив прохання журналістів. Крім того, через адвокатів було запитано згоду самих Ходорковського і Лебедєва.

"Інтерв'ю тривало досить довго, ми розмовляли на різні теми, що стосуються їх особистої свободи. Може бути, інтерв'ю буде називатися "Півгодини вільного часу", - розповів Муратов.

14 жовтня почалися дебати сторін на другому кримінальному процесі у справі ЮКОСа. Дебати є заключною стадією судового процесу, який тривав понад півтора року.

Нагадаємо, російська влада звинуватила керівництво найбільшої на той момент нафтової компанії країни у цілій низці економічних злочинів. Згодом ЮКОС збанкрутував, а його активи відійшли державній "Роснефті".

У 2005-му Михайло Ходорковський отримав вісім років в'язниці за шахрайство та ухиляння від сплати податків.

У 2006 році проти нього було порушено нову кримінальну справу про відмивання грошей та розкрадання 350 мільйонів тонн нафти. За цим звинуваченням, на думку самого Ходорковського, йому загрожує до 22,5 років ув'язнення.

Багато людей досі вважає "справу ЮКОСа" політично мотивованою, проте російська влада це спростовує.

Читайте також:

Путін про Ходорковського: у цієї людини кров на руках

Ходорковського назвали другим за впливовістю в'язнем у світі

Ходорковський дав рецепт виходу Росії з кризи

"Дочка" ЮКОСа збирається відсудити у Росії 100 млрд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: