Ходорковський назвав найбільшу загрозу для світової спільноти

Ходорковський вважає, що корупція страшніша, ніж ядерний тероризм. І саме через корупцію він голодував.

Колишній глава ЮКОСа Михайло Ходорковський вважає найбільшою загрозою для світової спільноти поширення корупції і пропонує боротися з нею ще енергійніше, ніж з терористами, готовими використовувати ядерну зброю.

У статті, опублікованій у середу, 26 травня, в американській газеті Washington Post, Ходорковський закликає світових лідерів звертати більше уваги на корупцію, оскільки, на його думку, її поширення по земній кулі загрожує звести нанівець усі успіхи, досягнуті в останні роки у сфері ядерного роззброєння .

"Цивільні чиновники і військовослужбовці в нестабільних регіонах прагнуть поділитися ядерними секретами за гроші, і ця практика робить уразливою мою власну країну. Корупція перетворюється на загальносвітове зло, порівнянне з епідемією, з розривом між бідними і багатими і з іншими системними загрозами, які стоять перед людством" , - пише підприємець.

На його думку, майбутнє залежить від того, наскільки чесними і сильними світові лідери будуть у боротьбі "з гідрою корупції, яка вигодовує хаос, яка живить радикальні доктрини і насильство".

"Провідні країни повинні посилити свій арсенал економічних і регулятивних інструментів для того, щоб пізнавати офшорні компанії і банки, які перебувають під контролем корумпованих посадових осіб. Така кампанія буде успішною, тільки якщо країни G20 об'єднаються і зроблять боротьбу з корупцією своєю головною метою", - зазначає колишній голова ЮКОС.

Михайло Ходорковський у 2005 році був засуджений до восьми років позбавлення волі, в тому числі, за шахрайство і ухилення від сплати податків. У 2006 році проти нього було порушено другу кримінальну справу за звинуваченням в легалізації 450 мільярдів рублів і 7,5 мільярда доларів з 1998 по 2004 роки. Звинувачення пов'язані з розкраданням акцій, що належать державі, а також із привласненням нафти і легалізацією коштів, виручених від її продажу.

Як повідомлялося, минулого тижня Ходорковський оголосив голодування у зв'язку з незаконним, на його погляд, продовженням терміну арешту до 17 серпня. 19 травня екс-глава ЮКОСа припинив голодування після того, як прес-служба Кремля повідомила, що Дмитро Мєдвєдєв ознайомився з відкритим листом Ходорковського.

Читайте також:

Суд продовжив термін арешту Ходорковському і Лебедєву

Ходорковський оголосив безстрокове голодування

Ходорковський назвав Мєдвєдєва символом змін, але не їхнім двигуном

Суд відмовив Ходорковському в праві викликати Путіна до суду

ВідеоСуд Ходорковського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: