Ходорковський назвав Європі головного ворога Росії

Головним ворогом Росї Ходорковський назвав апатію населення, а "Путін і його еліту - лише наслідком" цього факту.

Вперше після оголошення вироку по другій "справі ЮКОСа" Михайло Ходорковський дав інтерв'ю чотирьом закордонним виданням: International Herald Tribune, Suddeutsche Zeitung, Le Monde і Corriere della Sera. Питання були передані йому у в'язницю через адвокатів.

Колишній керівник ЮКОСа відповів, що вважає головним ворогом апатію населення, відсутність у країні громадянського суспільства. За його словами, "Путін і його компрадорська еліта - лише наслідок" цього факту. 

Журналістів цікавило, яким екс-голова нафтової компанії бачить своє майбутнє і майбутнє Росії, якими він вважає за ролі Путіна і Мєдвєдєва, і яку підтримку він хотів би бачити з боку країн Заходу.

Він не став прямо підтверджувати думку, озвучену журналістами IHT, що його заарештували і посадили через його претензії на політичну владу, але дав зрозуміти, що така причина могла бути. "Я ніколи не прагнув до отримання політичної влади, оскільки в мене інші інтереси", - сказав бізнесмен.

У той же час, за його зізнанням, він ніколи не приховував, що є противником авторитарної тенденції в політиці, і завжди підтримував опозицію. "Путін прямо показав, що вважає мене своїм особистим опонентом. Я з цим згоден", - продовжив Ходорковський.

"Другий вирок показав: суд готовий виконати будь-яке його (Путіна) побажання", - заявив він репортерам італійської газети. За його словами, в умовах, що склалися йому важко уявити свій вихід на свободу. "Мій приклад важливий для авторитарної влади як залякування інших опонентів. Як публічна страта", - зазначив він у відповіді німецьким журналістам.

Разом з тим Ходорковський підкреслив, що продовжує вірити в своє звільнення, як вірить в демократичне майбутнє Росії.

Він повідомив, що і в тюрмі, і на волі буде продовжувати свою громадську діяльність. "Бізнес - пройдений етап, проте, якщо моїй країні будуть потрібні мої професійні навички, і навіть моє життя, - вона їх отримає. Я - росіянин. У нас так прийнято", - заявив він.

Михайло Ходорковський і Платон Лебедєв_4
AFP
Михайло Ходорковський та Платон Лебедєв
Ходорковський також не виключив, що чиновники, нажилися на розграбуванні ЮКОСа, вміло маніпулюють зараз самим Путіним, хоча він краще за всіх розуміє, "наскільки слабка його влада насправді, і що буде достатнім поштовхом для її руйнування".

За словами Ходорковського, президент РФ Дмитро Мєдвєдєв йому набагато більше зрозумілий. "Він - політичний прагматик, який має певні ідеали, сумісні з демократією. Я добре розумію його становище, і тому рідко критикую. Однак, деяких дій ми від нього маємо право очікувати. Чи можна йому вірити? Побажанням - ні, обіцянкам - так. Важливо точно відрізняти одне від іншого".

Він закликає "вірити в щирість прагнень президента Мєдвєдєва", але при цьому називати всі речі своїми іменами і давати їм відповідну оцінку - і "недосудам", і "недосвободі слова", і "недовибору", і кримінальній бюрократії".

Говорячи про роль міжнародного співтовариства в подальшій долі Росії, екс-глава ЮКОСа сказав, що "західні країни повинні усвідомити: демократична перспектива Росії - не дрібниця, якою можна пожертвувати заради поточних інтересів".

"Росія - суверенна держава, але допомагати, підтримувати обман, демонструвати повагу її корумпованим чиновникам - аморально. Росія повинна стати і стане демократичною європейською країною. Будь-який інший результат неприйнятний", - резюмував Ходорковський.

Зазначимо, що німецькому виданню сподобалася фраза "Путін знає, наскільки слабка його влада". Французи відзначили таку: "Володимир Путін вважає мене своїм особистим опонентом". А італійцям сподобалося оптимістичне "Я вийду з в'язниці. Майбутнє Росії - демократія".

Нагадаємо, 30 грудня суд Москви засудив Ходорковського і Лебедєва до 13,5 років колонії загального режиму. Суд визнав їх винними в розкраданні нафти у дочірніх компаній "ЮКОСа" і відмиванні грошей на суму близько 30 млрд доларів.

Читайте також:

Вступ Росії до СОТ ускладниться через вирок Ходорковському

У ЄС хочуть ввести санкції проти російських чиновників через Ходорковського

Ходорковський і Лебедєв не будуть просити про помилування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: