Ходорковський передбачив швидкий крах путінської системи

Михайло Ходорковський прогнозує на сторінках The Los Angeles Times, що Росія через кілька років опиниться в тому ж положенні, що і СРСР перед розпадом.

Колишній глава НК ЮКОС Михайло Ходорковський, якого зараз судять за другою кримінальною справою, прогнозує на сторінках The Los Angeles Times, що Росія через кілька років опиниться в тому ж положенні, що і СРСР перед розпадом, і передрікає неминучий і швидкий крах нинішньої системи влади в країні.

"Я належу до останнього покоління радянських людей - тим, хто народився і виріс в СРСР", - пише Ходорковський у статті, опублікованій в американській газеті 20 жовтня. Він розповідає, що в молодості йому здавалося, що СРСР вічний: "Ніхто не вірив, що в одну мить все може змінитися, але це трапилося". У той час сам Ходорковський був "звичайним хлопцем із московської окраїни", який вірив тому, що говорили по телебаченню, і хотів працювати на заводі.

Коротко описавши свій шлях: "Коли я став керуючим, а потім співвласником великої енергетичної компанії, обсяг видобутку в нафтовій промисловості всієї країни скоротився з 600 млн метричних тонн до 300 млн. Але наша компанія, ЮКОС, змогла домогтися відмінних економічних результатів", Ходорковський розповідає , як почав брати участь у соціально-політичних проектах.

"Володимир Путін і його колишні товариші по службі, яких він привів в усі владні структури, вирішили, що не потребують незалежної опозиції, яку я підтримував, вони не потребували ні в незалежному телебаченні, ні в реальному обговоренні законопроектів у парламенті. Коротше кажучи, вони були проти всього, чого ми прагнули досягти всі ці роки. Я не міг з цим погодитися і спробував чинити опір, як тільки міг", - пише Ходорковський.

Звинувачення, на підставі яких він був заарештований і засуджений, Ходорковський вважає сфабрикованими, а додаткові звинувачення, за якими його судять зараз, називає "настільки абсурдними, що їх у суді відкинули навіть міністри уряду". При цьому він не чекає для себе виправдувального вироку у другій кримінальній справі проти нього та екс-глави МФО МЕНАТНЕП Платона Лебедєва: "У справі ЮКОСа виправдувальних вироків не буває".

"Я розумію нинішню російську силову еліту: вони виросли в часи, коли зміни були небезпечні", - відзначає Ходорковський. "Вони вважають, що шалені прибутки від нафти і газу будуть надходити вічно і реальні реформи проводити необов'язково - достатньо реформ зроблених для телекамер. Вони миряться з корупцією, поділяють архаїчні ідеї та єдині у своєму бажанні не допускати на суспільну сцену талановитих, творчих людей", - пише екс-глава ЮКОСа. "Точно такі ж помилки призвели до загибелі Радянського Союзу", - вказує він.

У той же час, на думку Ходорковського, на підході нове покоління російських політиків, готових до реальної політичної конкуренції, що усвідомлюють необхідність незалежних судів, парламенту та ЗМІ. "Вони готові керувати сучасним, складним державним механізмом, а не намагатися спростити його до примітивної "вертикалі" виконавчої влади. Тому в консервативного "старого" керівництва існує величезна боязнь реального переходу влади до "нового" покоління", - наголошує колишній керівник нафтового гіганта.

Росія незабаром опиниться в тому ж положенні, що і СРСР у середині 1980-х, прогнозує Ходорковський: у другому десятилітті XXI століття почнеться криза системи, побудованої на тотальній корупції і ручному управлінні. "За часів моєї молодості лідери СРСР зовсім не хотіли йти від влади. Просто історія їх до цього примусила. Сучасні російські теоретики і практики "корупційно-вертикального" управління нікуди йти не збираються. Але їм доведеться це зробити. Я знаю. Я таке вже бачив", - підсумовує автор статті.

Оригінальний російський текст статті опублікований на сайті прес-центру Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва.

Читайте також:

Прокуратура "пробачила" Ходорковському ще понад сто тонн нафти

Прокуратура "пробачила" Ходорковському 20 млн тонн нафти

Прокуратура РФ: Ходорковський побічно зізнався у злочинах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: