Ходорковський передрік крах російської влади в статті для The Los Angeles Times

Ходорковський порівняв керівництво Росії і політичну систему з радянським періодом перед розвалом СРСР.

Михайло Ходорковський
BBC Russian
Михайло Ходорковський
Американська газета The Los Angeles Times опублікувала статтю Михайла Ходорковського під заголовком "Реформи в Росії повинні початися і почнуться" ("Reform must, and will, come to Russia"). У цьому матеріалі колишній голова НК "ЮКОС" порівнює нинішнє російське керівництво з тим, що стояло на чолі СРСР в останній період існування союзу, і робить висновок, що крах політичної системи сучасної Росії так само неминучий, як і крах радянської.

"Для Росії друге десятиліття XXI століття стане періодом кризи системи, побудованої на корупції і ручному управлінні", - пише Ходорковський, відзначаючи, що в РФ вже існує нове покоління політиків, які готові до змін і чекають своєї години. Кого саме він має на увазі, Ходорковський не уточнює, однак висловлює переконання, що нинішнім лідерам доведеться піти, як би вони не намагалися втримати владу, не підпускаючи до неї нових людей.

"Сьогоднішні російські теоретики і практики" корупційної вертикалі управління не збираються нікуди йти. Але їм доведеться. Я знаю. Я вже бачив це раніше", - резюмує екс-глава "ЮКОСа".

У своїй статті Ходорковський зачіпає і тему свого кримінального переслідування: він пише, що його посадили у в'язницю за безпідставними обвинуваченнями, розваливши при цьому успішну компанію, а те, що від неї залишилося, стало "призами для друзів переможця".

Крім того, колишній голова НК висловлює впевненість, що його засудять і по другій справі, оскільки в нинішніх умовах "у справі" ЮКОСа "не може бути виправдувального вироку".

Ознайомитися з оригінальним текстом статті можна на сайті The Los Angeles Times, а з його повним перекладом - на сайті прес-центру Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва.

Ходорковський знаходиться в ув'язненні з 2003 року. Термін по першому винесеному вироку закінчується в 2011 році. Винесення вироку у другій справі очікується найближчим часом.

Як відомо, за час ув'язнення колишнього глави "ЮКОСа" його статті та інтерв'ю не одноразово з'являлися в російській та іноземній пресі. Зокрема, в травні 2010 року він написав матеріал про корупцію для американської газети The Washington Post.

Читайте також:

Прокуратура "пробачила" Ходорковському 20 млн тонн нафти

Прокуратура РФ: Ходорковський побічно зізнався у злочинах

Більшість росіян не вірять у справедливість справи Ходорковського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: